Pijany wprowadził samochód w poślizg na rondzie niszcząc infrastrukturę drogową

Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i uznał za dobry pomysł wsiadanie za kierownicę samochodu i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym wprowadzając pojazd w poślizg na rondzie. Jak się okazało po zatrzymaniu przez policję, miał przy sobie także środki odurzające.

 

Komenda Powiatowa Policji w Złotowie opublikowała nagranie z „wyczynami” kierowcy zatrzymanego 26 września. Około godziny 1:00 policjanci interweniowali wobec kierującego samochodem osobowym w centrum miasta, który na jednym z rond nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wprowadził pojazd w poślizg, w wyniku czego najechał na znaki i urządzenia drogowe. Jazdę zakończył na żywopłocie.

Funkcjonariusze zauważyli, że kierowca był wyraźnie pobudzony, a badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli ujawniono także, że posiada przy sobie środki psychotropowe.

Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do szpitala, gdzie wykonano badania pod kątem środków zabronionych w jego organizmie.

Samochód, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking.

Na drugi dzień, po wytrzeźwieniu, mężczyźnie postawiono zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego na drodze publicznej pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, posiadanie substancji psychoaktywnych oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Podczas przesłuchania 26-latek ze Złotowa przyznał się do posiadania i zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

Za swoje „wyczyny” mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdów, a za zarzucane mu czyny grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.