Do przystanków musieli chodzić nieutwardzonym poboczem. Teraz mieszkańcy zyskali chodniki i nowe perony

Nowe perony na przystankach autobusowych w rejonie skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej są już gotowe i uzyskały odbiory techniczne. To dobra wiadomość dla mieszkańców Strzeszyna, którzy czekali na realizację tych prac – szczególnie, że objęły one także budowę dojścia do nich, które zastąpiły nieutwardzone pobocze.

 

Do tej pory pasażerowie chcący dojść do przystanków „Krajenecka” po dwóch stronach skrzyżowania ul. Koszalińskiej i Krajeneckiej musili korzystać z nieutwardzonego pobocza. Było to niekomfortowe, wiązało się z chodzeniem po nierównym terenie, często także w błocie lub śniegu. Negatywnie wpływało to także na bezpieczeństwo pieszych.

W ramach prowadzonych prac przy ul. Koszalińskiej wybudowano nowe perony przystankowe, a także zadbano o nowe dojścia do przystanków poprzez stworzenie chodnika.

Zarówno perony jak i chodnik po północnej stronie ul. Koszalińskiej wykonano z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm. Z kolei na drugiej stronie zastosowano nawierzchnię bitumiczną z uwagi na fakt, że docelowo w przyszłości ma się stać częścią drogi pieszo-rowerowej.

Chodniki po obu stronach ulicy mają po 3 metry szerokości.

Inwestycja objęła również wybudowanie kanału technologicznego.

Prace rozpoczęły się na początku września i zakończyły w październiku, ale odbiór uzyskała dopiero w listopadzie. Pasażerowie mogą już korzystać z nowej infrastruktury, której powstanie kosztowało ponad 420 tysięcy złotych.