Poznaniacy ruszyli po świąteczne choinki. Gdzie kupić najładniejsze?

Śnieg prószący za oknem, świąteczne jarmarki na ulicach i grudzień w kalendarzu – nadszedł czas wyboru i zakupu świątecznej choinki. Poznaniacy rozpoczynają poszukiwania tej najpiękniejszej. Gdzie kupić żywe drzewko, które wypełni dom zapachem lasu?

Żywa choinka w domu może pojawić się w dwóch formach – cięta lub w doniczce. Jedna i druga ozdobi pomieszczenie i wniesie do niego świąteczną atmosferę i zapach. Ustawiając ją należy pamiętać o odpowiednim osadzeniu oraz wybraniu dobrego miejsca, czyli zdecydowanie nie przy grzejącym kaloryferze. Warto też przemyśleć ustawianie drzewka przy przejściu, ponieważ haczenie o gałązki może sprawiać, że choinka z jednej strony będzie się „sypać”.

Poznaniacy rozpoczęli już poszukiwania tej idealnej na nadchodzące Święta. Wielu przyznaje, że poza wyglądem, szerokim wyborem i ceną, istotna jest też m.in. lokalizacja punktu. Im bliżej domu, tym łatwiej ją przetransportować. Dla niektórych to nawet tradycja, by wspólnie przynieść drzewko do domu.

Gdzie już można kupić choinki w Poznaniu, by pojawiły się w domu jeszcze przed Mikołajkami? Jeden z punktów czynny jest przy ul. Głogowskiej 90, gdzie dostępne są zarówno choinki w doniczkach jak i cięte o różnej wysokości. Podobny wybór czeka także mieszkańców w północnej części Poznania przy ul. Stróżyńskiego 17. Ci po drugiej stronie Warty wybierają się np. na ul. Katowicką 35.

Mieszkańcy podpoznańskich miejscowości, ale także część poznaniaków wybiera też punkt w Komornikach przy ul. Żabikowskiej 18.

Jak podkreślają osoby, które spotkaliśmy na miejscu, urokiem żywej choinki jest także jej… oryginalność i niepowtarzalność.

„Każdy chce mieć idealną, ale dla każdego to znaczy co innego. Mi np. podoba się taka rozłożysta, a mąż woli węższą i z krótszymi gałązkami. Chyba będziemy musieli wziąć obie” – śmiała się pani Alina

Tuż obok drzewko wybierała rodzina z dziećmi.

„Ja uważam, że wszystkie są piękne i idealne, a najfajniejsze jest to, że każda jest inna” – stwierdziła 8-letnia Oliwia, a jej mama dodała, że sztuczne drzewka są „zbyt równe i proporcjonalne”

Ci, którzy nie mają możliwości samodzielnego transportu do domu, mogą skorzystać z dowozu choinki, który oferowany jest we wszystkich powyższych lokalizacjach. Można umówić się na dzień i godzinę i bez problemu dostarczyć drzewko na miejsce – do domu lub firmy. To także istotny dla wielu czynnik – szczególnie tych, którzy nie posiadają własnego samochodu lub zabezpieczenia, by przewieźć drzewko.

Czy kupowanie żywego drzewka na początku grudnia to dobry pomysł? Na miejscu dowiedzieliśmy się, że choinki cięte są w dobrym stanie i świeże. Także te w doniczkach są odpowiednio przygotowane i zadbane. Każdy kupujący może także dowiedzieć się jak o nie zadbać.

Poza odpowiednim ustawieniem ważne jest też systematyczne podlewanie, ale należy pamiętać, by nie przelać donicy, a stojącej wody nie było zbyt dużo. Odsunięcie od grzejnika pozwoli na uniknięcie uschnięcia drzewka, a regularne wietrzenie mieszkania sprawi z kolei, że zapach będzie utrzymywał się w całym domu. Po przyniesieniu drzewka do domu z mrozu warto pozostawić je „samo sobie” i ściągnąć siatkę zabezpieczającą, by gałązki stopniowo same zaczęły się odginać zanim powiesimy na nich ozdoby.