Piesi na ul. Rylejewa będą bezpieczniejsi. Rusza ważna inwestycja

Na ul. Rylejewa powstanie nowy chodnik, który znacznie ułatwi zarówno dojście do bloków mieszkalnych jak i do Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych. Będzie ono bezpieczniejsze i wygodniejsze.

 

Obecnie chcąc przejść na odcinku od ul. Hercena do POSUM, piesi mogą poruszać się po obu stronach jezdni na ul. Rylejewa, ale tylko po stronie zachodniej mają do swojej dyspozycji chodnik. Po przeciwnej stronie ruch pieszych odbywa się po pasie wydzielonym z jezdni, który jest odseparowany uchylnymi „płetwami”. Ma to znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, a także ich komfortu, szczególnie podczas deszczowych dni.

Już w środę, 1 marca, rozpocznie się budowa nowego chodnika, który zastąpi obecne rozwiązanie. Ścieżka dla pieszych będzie szeroka na dwa metry i zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym. Jednocześnie jezdnia na ul. Rylejewa zostanie zwężona do czterech metrów.

W ramach inwestycji wyznaczone będzie także przejście dla pieszych przez ul. Rylejewa i powstanie wjazd na teren przychodni.

Całość uzupełnią elementy infrastruktury rowerowej, kanalizującej ruch rowerowy w rejonie skrzyżowania.

Prace związane z budową chodnika mają zakończyć się na początku czerwca 2023 roku. Koszt inwestycji to 356 tysięcy złotych.