Atak gazem pieprzowym na kierowcę w Poznaniu – poszukiwani świadkowie zdarzenia

W sobotnie popołudnie, 26 marca, doszło do ataku na kierowcę samochodu marki Ford Kuga w Poznaniu. Według relacji poszkodowanego, atakujący użył gazu pieprzowego, lecz nie jest znana przyczyna ataku. Zdarzenie miało miejsce około godziny 18:20, na rondzie Śródka w Poznaniu, przed wjazdem od strony ulicy Hlonda.

Napastnikiem był mężczyzna siedzący za kierownicą srebrnego Forda Kombi, który stał za samochodem poszkodowanego kierowcy. W wyniku ataku, kierowca poszkodowanego pojazdu odniósł obrażenia, a jego stan zdrowia wymagał pomocy medycznej.

Poszkodowany kierowca zwrócił się do społeczności na Facebooku o pomoc w znalezieniu świadków zdarzenia. “Bardzo proszę o kontakt, ponieważ skutki zdrowotne są poważne” – napisał na profilu Spotted MPK Poznań.

Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają informacje na temat ataku, proszone są o niezwłoczny kontakt z poszkodowanym za pośrednictwem profilu Spotted MPK Poznań.

Przypominamy, że przemoc wobec kierowców oraz ataki na osoby poruszające się pojazdami są nie do zaakceptowania i powinny być natychmiast zgłaszane na policję.