Jeden kierunek ruchu i zmiany w parkowaniu na ul. Czarnieckiego

Jak informuje ZDM, od wtorku będą wykonywane kolejne prace związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Czarnieckiego.

 

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania wymaga zmian w organizacji ruchu na części ulic. Od 11 maja prowadzone będą prace związane z wprowadzeniem nowych zasad na ul. Czarnieckiego, na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Roboczej.

Do tej pory ruch na ulicy odbywał się w dwóch kierunkach, a parkowanie częściowo równolegle, a częściowo ukośnie. Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą poruszać się tylko w jednym kierunku, a parkowanie zostanie uporządkowane zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Roboczej obowiązywać się będzie ruch jednokierunkowy. Podobnie jak w przypadku innych ulic, gdzie wprowadzane są takie zmiany, nie będzie to dotyczyć rowerzystów, dla których wprowadzony będzie kontraruch.

Parkowanie będzie możliwe po obu stronach ulicy. Po wschodniej stronie samochody będą miały miejsca postojowe na całej długości ulicy z parkowaniem równoległym. Po zachodniej parkowanie równoległe będzie możliwe od ul. Sikorskiego do wjazdu na teren marketu budowlanego, a na pozostałym odcinku wprowadzone będzie parkowanie ukośne.

Ulica będzie objęta strefą Tempo 30, a skrzyżowanie z ul. Sikorskiego stanie się równorzędne.

Prace związane z wprowadzaniem zmian zaplanowane są na 11 maja. Podczas robót będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.