Trwa policyjna obława po podwójnym morderstwie (AKTUALIZACJA)

Trwa policyjna obława po podwójnym morderstwie, do jakiego doszło w środowy wieczór w gminie Międzychód. Do akcji skierowano kilkuset policjantów z regionu, w tym również specjalistyczną grupę z Poznania. Podejrzany o zabójstwo 22-letniego mężczyzny i 45-letniej kobiety 24-latek początkowo poruszał się samochodem, który następnie porzucił.

Zbrodnia rozpoczęła się około godziny 18:00 w środę, 29 marca w miejscowości Muchocin niedaleko Międzychodu. Straż pożarna została wezwana do pożaru w mieszkaniu w jednym z bloków.

Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Uwagę przykuły jednak ślady krwi na klatce schodowej. Okazało się, że w mieszkaniu odnaleziono ciało 22-letniego mężczyzny, który został zamordowany.

Policja ustaliła, że sprawca, 24-letni mieszkaniec Muchocina najpierw dokonał zbrodni, a później podpalił mieszkanie, by zatrzeć jej ślady.

Następnie mężczyzna ukradł samochód swojej ofiary i wyruszył do Międzychodu, gdzie około godziny 19:00 przy ul. 3 Maja zamordował 45-letnią kobietę.

Podejrzany porzucił samochód pod Międzychodem i rozpoczął pieszą ucieczkę przez okoliczne lasy.

Policja przeprowadziła obławę, w której uczestniczy kilkuset policjantów. Obecnie zakończono działania w Muchocinie, ale przeszukiwane są kompleksy leśne w gminie. Do akcji zaangażowano m.in. specjalistyczną grupę z Poznania.

 

AKTUALIZACJA (10:47):

Policja opublikowała zdjęcie podejrzanego

 

AKTUALIZACJA (13:50):

Policja przekazała, że ofiary nie były przypadkowe. Więcej tutaj.