Magnolie w pełni kwitnienia. Do Arboretum Kórnickiego warto wybrać się jak najszybciej

Mają piękny zapach, kolor i kształt – magnolie to symbol wiosny, na którego kwitnienie co roku czeka wielu. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Wielkopolsce, w którym można je podziwiać jest Arboretum Kórnickie. Rośliny są obecnie w pełni kwitnienia – czy będzie jednak szansa na ich podziwianie także w majówkę?

 

Arboretum Kórnickie to jedno z najbardziej znanych w Wielkopolsce miejsc, w którym można podziwiać najróżniejsze gatunki roślin. Wiosenne magnolie są jednymi z tych, na których kwitnienie co roku czeka wielu nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także osób z dalszych zakątków Wielkopolski czy nawet Polski.

Wielu planuje wybrać się tam w czasie zbliżającej się majówki, ale… warto przemyśleć wcześniejszą wycieczkę. Jak informuje Arboretum, magnolie są obecnie w pełni kwitnienia, ale z uwagi na obecną pogodę, prawdopodobnie nie będą kwitły zbyt długo. Warto więc wybrać się nieco wcześniej, by jeszcze zobaczyć je w pełnej krasie.

Podobnie jak przy innych długich weekendach czy też okresie kwitnienia różnych roślin, w majówkę można spodziewać się większej liczby zwiedzających. Arboretum zachęca do zakupu biletów online, by uniknąć kolejek do kasy.