Ma być bezpieczniej dla rowerzystów i pieszych – będzie nowa droga rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Dmowskiego

Docelowo ma połączyć Rynek Łazarski z ul. Miedzianą, ale na razie powstanie jej pierwszy fragment – wzdłuż ul. Dmowskiego wybudowana zostanie droga rowerowa.

 

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę pierwszego odcinka nowej drogi rowerowej, która docelowo ma połączyć Rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Na razie ścieżka powstanie na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej.

Droga powstanie po zachodniej stronie ul. Dmowskiego. Będzie mieć szerokość 2,5 metra, a w ramach inwestycji obok powstanie chodnik o szerokości 2 metrów. Obie ścieżki będą oddzielone półmetrowym pasem rozdzielającym.

Wykonawca będzie musiał także m.in. wybudować zjazdy i miejsca postojowe, a także wykonać montaż obiektów małej architektury. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

Celem inwestycji jest zapewnienie wygodnego i bezpiecznego połączenia rowerowego między Łazarzem a Górczynem poprzez uporządkowanie i oddzielenie od siebie ruchu pieszego i rowerowego.

Oferty w przetargu można składać do 25 lipca. Daje to nadzieję na to, że inwestycja ma szanse na realizację jeszcze w tym roku.