Polska wraca z 6 medalami z MŚ w maratonie kajakarskim. Połowę z nich wywalczyli zawodnicy Warty Poznań

W weekendowych zmaganiach Mistrzostw Świata w maratonie kajakarskim czworo reprezentantów poznańskiej drużyny wywalczyło medale.

Zawody odbywały się od 31 sierpnia do 3 września w Vejen w Danii. Wzięli w nich udział m.in. reprezentanci KS Warty Poznań, którzy wywalczyli aż trzy medale. Łącznie, cała reprezentacja Polski wróciła z Dani z sześcioma medalami.

W konkurencji C1 brązowy medal wywalczyła Paulina Grzelkiewicz, która startowała także na krótszym dystansie, ale tam uplasowała się na 5. pozycji.

Wicemistrzem świata U-23 w konkurencji C1 został Eryk Wilga.

W kategorii juniorskiej C2 Alex Wilga i Krystian Kubica zajęli drugie miejsce. Obaj starowali także w konkurencji C1, gdzie zajęli 4. I 5. miejsce.