Karolina Naja z KS Posnania została najbardziej utytułowaną polską kajakarką na igrzyskach olimpijskich!

Karolina Naja, zawodniczka KS Poznania, zdobyła kolejny medal na Igrzyskach Olimpijskich. Tym razem wraz z załogą zdobyła trzecie miejsce w kajakarstwie w kategorii K4 na 500 metrów.

Polska drużyna w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska, popłynęła po brąz nad ranem czasu polskiego. Biało-czerwone dopłynęły do mety z czasem 1:36.445, co dało im trzecie miejsce w wyścigu.

Karolina Naja na co dzień reprezentująca KS Posnania wywalczyła tym samym swój drugi medal olimpijski w Tokio. Kilka dni temu wraz z Anną Puławską zdobyła srebro w K2 na 500 metrów. Może się także pochwalić dwoma brązowymi medalami na tym dystansie zdobytymi na Igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro.

Taki dorobek oznacza, że została najbardziej utytułowaną polską kajakarką na igrzyskach olimpijskich oraz że dołączyła do wąskiego grona polskich sportowców mających cztery i więcej medali olimpijskich. To ogromny sukces zawodniczki i powód do dumy dla Poznania.

Dzisiejszy brązowy medal to już czwarty zdobyty przez poznańskich sportowców rywalizujących w Tokio.