Karolina Naja z Posnanii Poznań ze srebrnym medalem olimpijskim!

Poznań ma „swój” pierwszy medal w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka Posnanii Poznań, Karolina Naja wraz z Anną Puławską zdobyła srebrny medal w konkurencji K2 500 metrów. Walka trwała do ostatnich centymetrów toru.

Gdy większość osób w Polsce jeszcze spała lub przygotowywała się do pracy, one walczyły o medale olimpijskie. Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska do linii mety dotarły niemal równo z dwiema węgierskimi osadami. Mocno płynące przez całą trasę polskie zawodniczki okazały się być jednak lepsze od nich i to właśnie do Polek trafiły srebrne medale. Pierwsze miejsce zajęły Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal.

Dla zawodniczki poznańskiego klubu to już trzeci medal olimpijski w konkurencji K2 na 500 metrów. Wcześniej dwukrotnie (w Londynie i Rio de Janeiro) zdobyła brąz płynąc w parze z Beatą Mikołajczyk.

Karolina Naja wystartuje w Tokio także w piątek, 6 sierpnia, podczas startu K4 500 m.