Regaty Nadziei Olimpijskich na Torze Regatowym Malta. Do Poznania przyjechało ponad 40 reprezentacji

Ponad 40 reprezentacji państw z różnych stron świata bierze udział w Regatach Nadziei Olimpijskich odbywających się na Jeziorze Maltańskim.

 

Impreza co roku przyciąga szereg zainteresowanych, młodych, utalentowanych sportowców. Wielu z nich dopiero jest na drodze do wielkich, międzynarodowych sportowych karier.

Impreza rozpoczęła się w czwartek i potrwa do niedzieli, 10 września. Zawody odbywają się na Torze Regatowym Malta. Do Poznania dotarły 43 reprezentacje ze wszystkich kontynentów, czyli niemal 800 zawodników z takich państw jak m.in. USA, Japonia czy RPA, z roczników 2006-2008.

„Zdecydowanie można nazwać tę imprezę nieoficjalnymi mistrzostwami świata w tej kategorii wiekowej. W Nadziejach Olimpijskich jest mnóstwo konkurencji skrojonych na potrzeby zawodników, żeby mogli rywalizować w mocnej, międzynarodowej stawce i poczuli wielką radość z kajakarstwa na różnego rodzaju łodziach. Dla najmłodszych będzie to pierwsze zetknięcie się z zawodami tej rangi. Trenerzy mają okazję sprawdzić, czy wykonana praca ma sens i zweryfikować przy tym stan osobowy kadr narodowych przed kolejnym sezonem” – zauważyła Jolanta Rzepka, sekretarz generalna Polskiego Związku Kajakowego i dyrektor sportowy regat

Aż 50 zawodników, w tym 26 chłopców i 24 dziewczyny to reprezentacja Polski.

„Nasza kadra jest liczna i głęboko wierzymy, że więcej reprezentantów Polski ujrzymy na podium Nadziei Olimpijskich, najlepiej na najwyższym stopniu. Do rozdania będzie ponad 160 kompletów medali, także szans będzie sporo” – podkreśliła Jolanta Rzepka

Wczoraj zawodnicy przede wszystkim zapoznawali się z torem i brali udział w eliminacjach. Pierwsze medalowe etapy zostaną rozegrane w piątkowe popołudnie.

Partnerem regat jest Miasto Poznań.