Atakował przechodniów grożąc im i bijąc w centrum Poznania. Został aresztowany

Atakował przypadkowe osoby, zaczepiał przechodniów, kierował groźby, a niektórych pobił – agresywny mężczyzna został aresztowany, a policja szuka kolejnych pokrzywdzonych.

 

Pierwsze informacje o agresywnym mężczyźnie wpłynęły do służb 11 października, około godziny 10:30. Ze zgłoszenia kobiety wynikało, że gdy szła w rejonie pl. Wolności, nieznany jej mężczyzna zaczepiał ją w agresywny sposób, a gdy nie reagowała na próby nawiązania kontaktu, kopnął ją i uderzył pięścią w twarz.

Podczas poszukiwań napastnika do funkcjonariuszy wpłynęły trzy kolejne zgłoszenia, bardzo podobne, dlatego wiele wskazywało, że sprawcą jest ta sama osoba. Okazało się, że mężczyzna zaatakował jeszcze dwóch mężczyzn w rejonie Starego Browaru. Jak relacjonowali, napastnik podszedł do nich pod pretekstem sprzedaży tomiku poezji, którego – jak twierdził – jest autorem. Gdy nie byli zainteresowani i próbowali odejść, zostali zaatakowani. Grożąc im uderzył jednego z nich pięścią w twarz i uciekł.

Chwilę później napastnik działał na ul. Ogrodowej, gdzie zaatakował kobietę. Pomógł jej przechodzień, który odparł atak napastnika.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, a także ustalili rysopis napastnika. Wizerunek przekazano wszystkim patrolom w mieście, co przyniosło skutek.

Napastnik został zatrzymany przez patrol kryminalnych. Jak przekazała dziś mł. asp. Marta Mróz z KMP w Poznaniu, na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty, w tym czterokrotnego kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Ponadto działanie sprawcy zostało zakwalifikowane, jako czyn o charakterze chuligańskim.

Na wniosek policji i prokuratury 35-latek został aresztowany na dwa miesiące. Policja szuka innych pokrzywdzonych podejrzewając, że może być ich więcej.

Funkcjonariusze proszą o kontakt szczególnie kobietę, którą sprawca zaatakował na ulicy Ogrodowej oraz mężczyznę, który został prawdopodobnie pobity przez agresora 12 października br. w centrum handlowym przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu.

Kontaktować się można z Komisariatem Policji Poznań-Stare Miasto pod numerami telefonu: 47 77 124 11/12 lub 112 – czynne całą dobę.