Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym poznańskiego sportowca zatrzymany po 3 latach poszukiwań

Olgierd M., poszukiwany od ponad trzech lat za brutalne pobicie ze skutkiem śmiertelnym poznańskiego sportowca Dominika Sikory, został zatrzymany w Hiszpanii. Jego aresztowanie stanowi kulminację intensywnej współpracy międzynarodowej służb policyjnych.

 

Dominik Sikora, znany zawodnik zapaśniczy, padł ofiarą przemocy w styczniu 2020 roku. Incydent miał miejsce w popularnym klubie na Starym Rynku w Poznaniu. Po otrzymaniu ciosu w twarz, Sikora upadł na chodnik, co pogłębiło obrażenia. Mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, zmarł kilka dni później w szpitalu.

Policjanci z poznańskiej grupy pościgowej, znani jako „Łowcy Głów”, szybko zidentyfikowali Olgierda M. jako głównego podejrzanego. Mimo natychmiastowych działań, podejrzany zniknął, rozpoczynając trzyletnią grę w “kotka i myszkę” z organami ścigania. Wysłany Europejski Nakaz Aresztowania oraz list gończy nie przyniosły początkowo rezultatów, a spekulowano, że Olgierd M. mógł ukrywać się w Szwajcarii lub poza granicami Unii Europejskiej.

Przełom nastąpił kilka dni temu, kiedy policja hiszpańska poinformowała o zatrzymaniu Olgierda M. w Elche koło Alicante. Jego aresztowanie jest owocem wieloletnich międzynarodowych wysiłków, podkreślających znaczenie współpracy międzynarodowej w walce z przestępczością.

Olgierd M. zostanie niebawem przetransportowany do Polski i trafi do aresztu śledczego w Poznaniu. Będzie tam oczekiwał na postępowanie sądowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto.