„Podziel się ubraniem na zimę”: Uniwersytet Przyrodniczy w duchu zero-waste i pomagania

W ramach działań na rzecz środowiska i społeczności lokalnej, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje akcję „Podziel się ubraniem na zimę”. Inicjatywa, promująca idee zero waste oraz less waste, ma na celu bezpłatną wymianę odzieży zimowej, w tym swetrów, czapek, kurtek i szali.

 

Celem tej akcji jest nie tylko wspieranie potrzebujących, ale również kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie zrównoważonego stylu życia. Prof. Magdalena Kozera-Kowalska, inicjatorka przedsięwzięcia i pełnomocniczka Rektora ds. społecznej odpowiedzialności, podkreśla znaczenie wspólnych działań na rzecz środowiska:

„Przyłączmy się razem do tego ekologicznego wysiłku, uczmy się, jak możemy przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów wokół nas”.

Uniwersytet zachęca wszystkich – studentów, pracowników oraz mieszkańców miasta – do aktywnego udziału w akcji. Można przynosić ubrania, które już nie są potrzebne, a także korzystać z tych, które inni przekazali. W ten sposób uczestnicy akcji nie tylko wspierają innych, ale również dają drugie życie ubraniom, które mogłyby inaczej stać się odpadem.

Akcja „Podziel się ubraniem na zimę” odbywać się będzie od 4 do 8 grudnia, w godzinach 10:00-14:00 w holu Collegium Maximum. Organizatorzy podkreślają, że ważne jest przynoszenie ubrań w dobrym stanie – takich, w jakim sami chcielibyśmy je otrzymać. W ten sposób, przed zbliżającymi się świętami, inicjatywa ta może stać się nie tylko symbolem solidarności i troski o innych, ale także przykładem ekologicznej odpowiedzialności i empatii.