Naprawa zegarka, wymiana obcasa, zwężenie garnituru? Specjalna mapa podpowie gdzie znaleźć rzemieślników

„Witamy na Jeżycach” to nie tylko powitanie, ale także specjalna mapa wydana jako bezpłatna publikacja. Powstała w celu promocji lokalnych przedsiębiorców skupiających się na tradycyjnym rzemiośle. Można tam więc znaleźć m.in. krawca, szewca czy zegarmistrza.

 

W dzisiejszych czasach tradycyjne zawody często są wypierane przez technologie czy też… dostępność nowych produktów. Warto jednak pamiętać, że ulubione buty można naprawić, zamiast kupować nowe, sukienkę, która nie pasuje do obecnych trendów lub figury przerobić, a zegarek po dziadku naprawić i ponownie uruchomić. To nie tylko wspieranie lokalnych przedsiębiorców, ale też oszczędność finansowa i ekologiczna.

Przechodząc przez miasto coraz trudniej jednak znaleźć ekspertów w dziedzinie rzemiosła, którzy znają się na swoim fachu, dlatego Miasto Poznań wraz z Radą Osiedla Jeżyce stworzyło specjalną mapę promującą rzemiosło.

„Witamy na Jeżycach” to bezpłatna publikacja, w której znajdują się adresy takich punktów jak szewc, krawiec czy też zegarmistrz. Zadbano także o to, by na mapie umieścić też przestrzenie istotne dla Jeżyc, w tym zarówno te historyczne jak i obecne miejsca życia społeczności lokalnej.

Mapę wydrukowano w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy. Dostępna jest w informacji turystycznej na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej w budynku Arkadii, a także w punkach handlowych i usługowych wskazanych na mapie oraz do instytucji kulturalnych działających na Jeżycach. Można ją również pobrać w wersji online (tutaj i tutaj.)

Tekst do mapy opracował Paweł Kwiatkowski, natomiast projekt graficzny stworzyła Ola Płocińska.