Ekomikołajki: Ekologiczne warsztaty świąteczne w Palmiarni Poznańskiej

Palmiarnia Poznańska zaprasza na Ekomikołajki. Po raz drugi otwiera swoje podwoje dla miłośników świątecznego rękodzieła i kuchni zero waste. Zaplanowane na niedzielę, 10 grudnia, warsztaty są okazją do kreatywnego spędzenia czasu i nauki o świadomym życiu w harmonii z naturą.

 

W godzinach od 10:00 do 15:00, uczestnicy będą mieli szansę na własnoręczne tworzenie świątecznych dekoracji. W duchu ekologii, wszystkie ozdoby, w tym gwiazdy, rozety, czy bombki, będą wykonywane z materiałów pochodzących z odzysku, takich jak niewykorzystane plakaty, kartony, role po papierze toaletowym, czy stare gazety. To doskonała okazja do zrozumienia, jak ważne jest ponowne wykorzystanie materiałów i jak możemy przyczynić się do zmniejszenia odpadów.

Jednak warsztaty to nie tylko rękodzieło. Częścią wydarzenia są także prelekcje dotyczące zasad zero waste w kuchni. Prowadzący przedstawią praktyczne wskazówki, jak zaplanować świąteczne menu, by uniknąć marnotrawstwa żywności i co zrobić z pozostałościami potraw po świętach. Te spotkania, odbywające się w sali dydaktycznej Palmiarni, to nie tylko nauka, ale i okazja do dyskusji o odpowiedzialnym konsumpcjonizmie.

Organizatorzy, w tym Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Palmiarnia Poznańska oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów, zapraszają również do udziału w interaktywnych rozmowach, quizach i zabawach edukacyjnych. Tematyka tych działań koncentruje się na prawidłowym postępowaniu z odpadami komunalnymi, sposobach ograniczania ich powstawania i ponownego wykorzystania przedmiotów.

Wydarzenie, w cenie biletu do Palmiarni, oferuje nie tylko twórcze zajęcia, ale również wiedzę, jak żyć bardziej zrównoważonym życiem. To doskonała okazja, aby w przyjemnej atmosferze przygotować się do świąt, jednocześnie dbając o naszą planetę.