Magiczna podróż dookoła świata w… Poznaniu

Lumina Park zaprasza w Botaniczną Podróż dookoła świata. Jakie atrakcje w tym roku przygotowano dla mieszkańców Poznania? W programie „Hej Poznań” opowiedziała o tym Anna Zalejska.

Już po raz kolejny Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Warmińskiej zamienił się w wyjątkowy park iluminacji. W poprzednich latach tematami przewodnimi ekspozycji był między innymi „Magiczny las” i „Filmowy las”. W tym roku organizatorzy zapraszają na botaniczną podróż dookoła świata. Anna Zalejska zdradziła czego mogą spodziewać się odwiedzający park.

„Nie są tylko pojedyncze instalacje świetlne, ale całe show multimedialne z muzyką. Dostępna jest również część interaktywne, a do tego przyroda więc trzeba przyjść i poczuć tę magię” – podkreśla gościni programu.

Podczas zwiedzania będzie można poczuć się jak w Chinach, Indii czy Afryce. Anna Zalejska dodaje, że jest to wyjątkowa okazja aby bez wyjeżdżania z Poznania odwiedzić wiele egzotycznych miejsc. Wizyta w Lumina Parku to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Spacer między atrakcjami to prawie 1,5 kilometra, ale wrażeń dookoła jest tak wiele, że nawet najmłodsze dzieci tego nie odczują.

Z kolei dla starszych dzieci przygotowano “Grywalizajcę”, w której będą mogły sprawdzić swoją wiedzę o odwiedzanych krajach.

„W tym roku uruchomiliśmy quiz o dwóch poziomach trudności – łatwy i średni. Wystarczy zeskanować kod QR przy kasie i idąc po parku są ukryte różne miejsca z informacjami” – tłumaczy Anna Zalejska.

Informacje te trzeba czytać, rozwiązywać zagadki a dla tych, którzy rozwiąż quiz w całości czekają nagrody. Jest to dodatkowa motywacja dla najmłodszych, aby przejść przez cały park. Na miejscu przygotowano również strefę gastronomiczną, w której można zjeść i napić się czegoś ciepłego.

Poznań nie jest jedyną lokalizacją Lumina Parku, dlatego gościni programu zachęca również do odwiedzenia Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina a także Wilna, Budapesztu czy Pragi.