Abp. Gądecki o liście do Kamińskiego i Wąsika: “Trzeba propozycje składać”

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski proponuje mediacje w sprawie skazanych prawomocnie i osądzonych w więzieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. – Trzeba propozycje składać. Natomiast wszystko zależy od pana Bodnara – powiedział abp Stanisław Gądecki w rozmowie z TVN24.

O liście abpa. Gądeckiego pisaliśmy tutaj.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wysłał w środę list do odbywających karę pozbawienia wolności Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Zaproponował “interwencję humanitarną” w ich sprawie u ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Zaapelował też do osadzonych o zaprzestanie protestu głodowego. Gest hierarchy jest odpowiedzią na wcześniejszy list skierowany do niego przez żony polityków.

Zapytany o list abp Gądecki powiedział, że “po prostu małżonki zwróciły się do mnie z prośbą, a ja na tę prośbę odpowiedziałem”.

– Zwrócili się kiedyś do mnie ludzie, którzy byli związani z poprzednim reżimem komunistycznym i też starałem się w ich sprawie interweniować, chociaż nic z tego nie wyszło – przyznał.


Odnosząc się do propozycji mediacji w sprawie skazanych, arcybiskup stwierdził, że “trzeba propozycje składać”.

– Natomiast wszystko zależy od pana Bodnara – dodał.