Zacznijmy razem nowy tydzień z “Hej Poznań”!

Po zimowych mrozach i opadach śniegu, w nieco wyższych temperaturach rozpoczynamy kolejny tydzień stycznia. Poniedziałek przynosi nowy odcinek programu „Hej Poznań”. Kogo będziemy gościć w tym tygodniu?

 

Dzień babci powstał w Poznaniu w 1965 przy udziale aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej i redaktora Ryszarda Daneckiego. O tym, jak to się stało, o historii dnia babci i dziadka oraz jak tradycja jest kultywowana dziś porozmawiamy z Grzegorzem Dziamskim.

Magdalena Banachowicz i Kinga Rybarczyk opowiedzą o spektaklu „Łooo Matko” i inspiracji do tworzenia sztuki, a także o doświadczeniach świeżo upieczonych mam, które zaowocowały artystycznym doświadczeniem. Powiedzą też o tym, jakie tematy poruszają w spektaklu i czy doświadczyły ich w prawdziwym życiu.

O czułej stronie kobiecości, jak otworzyć się i odkryć siebie, o tym, czym są seksualność i przyjemność, a także jakie stereotypy są z nimi związane i jak z nimi zerwać porozmawiamy z Klaudią Latosik.

Jakub Jurgowiak, psi behawiorysta powie nam o tym, jak zmienić dokuczliwe nawyki psów. Czy można z tego zrobić postanowienie noworoczne?

Natalia Łapot, rzecznika prasowa Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej opowie o tegorocznym 32 finale, który już w najbliższą niedzielę oraz towarzyszących wydarzeniach i licytacjach.

W naszej kuchni pyszne inspiracje, przepisy i ciekawostki zaprezentuje Ina Rybarczyk.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30.