Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej zaprasza na 32. Finał WOŚP pełen atrakcji

Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2024 r., mieszkańcy Poznania będą mieli okazję dołączyć do wielkiej, charytatywnej imprezy – 32. Finału WOŚP. Jak zawsze wiele atrakcji przygotował sztab przy Politechnice Poznańskiej.

Zaplanowane atrakcje przybliżyła w programie “Hej Poznań” Natalia Łapot, rzeczniczka prasowa Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej.

Na scenie przy rzeźbie „Lucie” wystąpią lokalni artyści, w tym Venus Eclipse, Szkoła Wokalna Katarzyny Hybiak NOTO VOICE, Free Road oraz XYZ. Publiczność będzie mogła nie tylko cieszyć się muzyką, ale także wziąć udział w licytacjach, w tym na unikatowe tablice ulic poznańskich, bluzy z grafikami, limitowane złote karty PEKA, vouchery na wynajem auta na weekend, a także fotele gamingowe.

Dodatkową atrakcją będzie miasteczko mundurowe, gdzie swoje stoiska będą miały Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Komisariat Policji Nowe Miasto, OSP Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP, Inspektorat Transportu Drogowego, Izba Administracji Skarbowej oraz Ratownictwo Wodne AQUAPOS. To wyjątkowa okazja, aby poznać bliżej pracę służb oraz obejrzeć ich sprzęt.

Akcje towarzyszące finałowi również zapowiadają się interesująco. W Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne, w tym analiza lipidogramu, badanie znamion, pomiary ciśnienia i poziomu cukru we krwi, przesiewowe badanie wzroku oraz porady dotyczące planowania ciąży. Uczestnicy będą mogli także zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w ramach inicjatywy DKMS.

Również sportowcy będą mieli okazję do zaangażowania się w pomoc, biorąc udział w 14. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” wzdłuż wartostrady oraz w Halowym Turnieju Piłkarskim MKS Przemysław dla najmłodszych zawodników.

Szkoła Podstawowa Nr 51 także dołącza do akcji, organizując turnieje piłki nożnej i koszykówki, a także kawiarenkę i kiermasz wypieków i fantów na rzecz WOŚP.

Dla miłośników gier komputerowych przygotowano “Wielką Ligę Świątecznej Pomocy” – turniej w League of Legends, a fani triathlonu będą mogli sprawdzić się w klubie POSNANIA. Studio Żurawiniec zaprasza z kolei na różnorodne zajęcia sportowe, w tym nordic walking, pilates czy jogę.

Niedziela będzie także dniem dla miłośników morsowania – o godz. 11:00 nad jeziorem Rusałka odbędzie się wyjątkowe morsowanie w stylu hipisowskim pod hasłem “Dzieci Kwiaty”.

Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania i wsparcia szczytnego celu, jakim jest “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas, wesprzeć dobrą sprawę i jednocześnie bawić się w atmosferze solidarności i radości.