Nocny pożar baraków na Świerczewie.

W nocy, około godziny 24:00, na ulicy Opolskiej w Poznaniu doszło do pożaru baraku. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostało wysłanych 7 zastępów straży pożarnej z Dębca i Lubonia, aby stawić czoła rozprzestrzeniającemu się ogniu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy natrafili na duże zadymienie, które utrudniało lokalizację źródła pożaru. Dym unosił się z całego dachu budynku, co wskazywało na jego poważny zakres. Strażacy skupili swoje działania na ustaleniu źródła ognia i jego jak najszybszym ugaszeniu.

Ewakuacja Mieszkańców

Z budynku, który był częściowo niezamieszkały i przygotowany do rozbiórki, ewakuowano wszystkie rodziny. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych, nikomu nic się nie stało.

Przyczyny Pożaru

Przyczyny pożaru na razie pozostają nieznane. Specjaliści z zakresu badań przyczyn pożarów będą pracować nad ustaleniem, co mogło doprowadzić do tego zdarzenia. Biorąc pod uwagę, że budynek był w trakcie przygotowania do rozbiórki, nie wyklucza się możliwości, że pożar mógł mieć charakter podpalenia.

Współpraca Służb Ratunkowych

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin i wymagała zorganizowanego wysiłku strażaków z Dębca i Lubonia. Straż pożarna współpracowała również z lokalną policją w celu zabezpieczenia terenu i zapewnienia bezpieczeństwa okolicznym mieszkańcom.