Potrzebujesz rehabilitacji? Wybierz Neuroport

Odzyskanie sprawności po udarze mózgu, wypadku, ciężkiej operacji, wymaga wiele wysiłku zarówno od pacjenta jak i jego najbliższych. Bez fachowej pomocy trudno osiągnąć pełnię zdrowia. Zapewnia ją zespół Neuroportu składający się z doświadczonych rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, neurologopedów, neuropsychologów i psychologów, którzy współpracując, starają się osiągnąć jak najlepsze efekty rehabilitacyjne. Nadrzędnym celem terapeutycznym jest uzyskanie szybkich i odczuwalnych postępów w rehabilitacji, skutkujących poprawą sprawności fizycznej i psychicznej pacjenta.

Neuroport Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej specjalizuje się w indywidualnych programach rehabilitacyjnych  opracowanych   dla pacjentów:

po udarach mózgu

po urazach  komunikacyjnych

po urazach czaszkowo-mózgowych

z uszkodzeniem rdzenia kręgowego

ze stwardnieniem rozsianym

po wszczepieniu endoprotez stawu biodrowego i kolanowego

z dysfagią

z afazją

z chorobą Parkinsona

z chorobami układu krążenia

z chorobami wieku podeszłego

 

Rehabilitacja robotyczna

Znakiem rozpoznawczym Neuroportu jest  rehabilitacja robotyczna. Wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń, wyposażonych w precyzyjne czujniki ruchu, stwarza możliwość bardzo dokładnej analizy biomechanicznej pacjenta. Dzięki temu  otrzymuje on, w czasie rzeczywistym, informację zwrotną, która umożliwia  korygowanie błędów i naukę pożądanych wzorców ruchowych. Konstrukcja tego typu urządzeń pomaga odciążyć kończyny lub całe ciało pacjenta. W przypadku schorzeń neurologicznych, z występującymi niedowładami mięśniowymi,  ma to istotny wpływ na  powrót funkcji ruchowych.  Towarzyszące ćwiczeniom animacje  na monitorze  oraz muzyka, mają motywujący wpływ na pacjenta, zachęcają go do dłuższego treningu, co prowadzi do większej liczby powtórzeń,  a co za tym idzie, osiągania lepszych efektów terapii.

Wyróżniony projekt

Neuroport to komfortowa przestrzeń, stworzona tak, żeby sprostać potrzebom pacjentów z  różnymi dysfunkcjami. Wszystko, począwszy od zastosowanej kolorystyki, poprzez naturalne materiały użyte do wykończenia  wnętrz, po wyposażenie odpowiadające wszelkim wymaganym normom, podporządkowane jest zapewnieniu najwyższego komfortu pacjentom. Wspólne, otwarte przestrzenie bez barier z licznymi udogodnieniami,  wygodne, dwuosobowe pokoje z łóżkami rehabilitacyjnymi, dają możliwość odpoczynku po intensywnej rehabilitacji. O wyjątkowości Neuroportu niech świadczy fakt, że Zawieja Studio – zespół architektów, którzy zaprojektowali nasz ośrodek, zdobyło wyróżnienie w Konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2023  – w kategorii wnętrze. To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla architektów Zawieja Studio za ich kreatywność i doskonałe wyczucie potrzeb pacjentów.

Neuroport to miejsce nastawione na uzyskanie szybkich efektów rehabilitacyjnych w postaci poprawy sprawności, porozumiewania się, funkcji społecznych i poznawczych. Najlepszą rekomendacją  Neuroportu niech będzie fakt, że podczas już ponad rocznej działalności, przyjęliśmy ponad 1500 pacjentów, którzy korzystali z różnych form fizjoterapii. Wielu z nich  wraca do nas, żeby podtrzymywać efekty rehabilitacji. Szczycimy się tym, że zasłużyliśmy na bardzo dobre opinie. Fragment jednej z nich przytaczamy poniżej:

Jestem w pełni zadowolona z  efektów, które udało się osiągnąć w przypadku mojej 100-letniej Mamy. Przeszła covid, zapalenie płuc i pomimo pewnych, pojawiających się trudności w adaptacji do nowych warunków Jej stan zdrowia polepszył się, a czasami mam nawet wrażenie, że odzyskuje wewnętrzną radość z życia, dzięki serdeczności. A to przecież duża wartość w każdym wieku, a tym bardziej w wieku mojej Mamy. Dlatego chciałam wyrazić swoje podziękowanie za taki stan rzeczy”.

Kontakt:
NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail:
recepcja@neuroport.pl.

www.neuroport.pl