100 mln złotych na budowę i remonty lokalnych dróg

Osiedlowe drogi w Poznaniu mają wyglądać lepiej. Zgodnie z przyjętą przez Radę Miasta uchwałą, przez najbliższe pięć lat, zaczynając od przyszłego roku, rady osiedli na terenie miasta będą miały do dyspozycji 100 mln złotych na budowę i remonty lokalnych dróg. To duży wzrost środków finansowych na ten cen, w porównaniu do ostatniego planu.

 

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni przyjęli uchwałę w zakresie przekazywania środków finansowych radom osiedli na budowę i remonty lokalnych dróg. Pieniądze będą do dyspozycji jednostek w latach 2025-2029.

W uchwale przyjęto, że na budowę nowych dróg zostanie przeznaczonych 80 mln złotych, a na remonty 20 mln złotych, co daje łącznie 100 mln złotych. To znaczny wzrost w stosunku do wsparcia, jakie przeznaczono na ten cel w latach 2020-2024, gdy na budowę zabezpieczono 50 mln złotych, a na remonty ponad 12 mln złotych.

Podjęto decyzję, że pieniądze na budowę lokalnych dróg trafią do 16 osiedli peryferyjnych. TO właśnie tam znajduje się najwięcej nieutwardzonych dróg. Inwestycje mają zmniejszyć różnice infrastrukturalne między centrum a obrzeżami Poznania.

W minionych latach ze środków na budowę dróg lokalnych wykonano między innymi: ul. Kunickiego (od ul. Kwiatkowskiego do ul. Rejewskiego), Kaczmarka, Krynicką (od ul. Zakopiańskiej do Czorsztyńskiej), Kościańską (od Bojanowskiej do Obrzańskiej), Rozwadowską (od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej), Mleczową, Glinienko, Rubinową, Modrzejewskiej czy odcinek ul. Sierpowej.