Ruszyła budowa ul. Gryfińskiej

Rozpoczęła się budowa ul. Gryfińskiej na poznańskiej Ławicy. Gruntowa, osiedlowa ulica zostanie utwardzona i wyrównana. Zyska także odwodnienie.

Obecnie droga ma gruntową nawierzchnię, a jej stan techniczny utrudnia użytkowanie zarówno kierowcom samochodów, jak i pieszym i rowerzystom. Nierówności, a także błoto i dziury po opadach deszczu i śniegu wpływają na komfort i bezpieczeństwo poruszania się. Z kolei w cieplejsze dni w okolicy unosi się kurz.

Inwestycja została podzielona na etapy. Pierwszy, który rozpoczął się dzisiaj obejmuje fragment między ul. Okonecką i Złotowską. Zostanie tam ułożona nawierzchnia z kostki betonowej. Odcinek ten zostanie objęty strefą zamieszkania z dopuszczalną prędkością 20 km/h. Dzięki wprowadzeniu strefy, piesi będą mogli poruszać się całą szerokością ulicy mając pierwszeństwo przed pojazdami. Wykonane będą także zjazdy do posesji, które także pokryje kostka betonowa. Co ważne, ulica zyska odwodnienie i kanał technologiczny.

Na czas prowadzonych prac część ulicy jest wyłączona z użytkowania i wyznaczono objazdy przez ul. Szczecińską, Barwicką, Wyszomierską i Templińską.

Pierwszy etap prac ma potrwać do października. Cała inwestycja obejmuje ul. Gryfińską na całej długości ulicy oraz odcinek ul. Wyszomierskiej od ul. Templińskiej do ul. Miastkowskiej.