Otwarcie klubu Xtreme Fitness Gyms w Starym Browarze. Poznań pierwszym dużym miastem na mapie lokalizacji sieci

Atrakcyjna i wygodna lokalizacja, różnorodny wybór zajęć fitness oraz sprzętu do ćwiczeń, darmowe wejście i konsultacja z trenerem – to wszystko oferuje poznaniakom nowo otwarty klub Xtreme Fitness Gyms w Starym Browarze. Mieszkańcy Poznania mają kolejny powód do odwiedzenia tego popularnego centrum handlowego – zyskują w nim przestrzeń do zadbania o swoją kondycję fizyczną, zdrowie oraz wellbeing. Dla Xtreme Fitness Gyms, czyli najszybciej rozwijającej się, opartej na autorskim modelu franczyzowym sieci klubów fitness w kraju, to z kolei bardzo udany i efektowny krok ku ekspansji do największych polskich miast.

We wtorek 6 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowego klubu Xtreme Fitness Gyms w poznańskim Starym Browarze. Wydarzenie przyciągnęło wielu miejscowych miłośników zdrowego stylu życia, którzy mieli okazję nie tylko wypróbować sprzęt i wspólnie potrenować, ale także skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, w tym wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz darmowych konsultacjach ze specjalistami z dziedzin dietetyki, fizjoterapii czy branży beauty.

Odwiedzający zapoznawali się również z ofertą klubu, która obejmuje różnorodne zajęcia fitness oraz dostęp do kilku stref: cardio z rowerkami, bieżniami, orbitrekami czy schodami, funkcjonalna przygotowana specjalnie pod autorski program HIIT 10XTraining, air zone, w której znajdują się ergometry i airbike’i oraz bogato wyposażone strefy maszyn siłowych i wolnych ciężarów. Klub oferuje trzy rodzaje karnetów – Silver, Gold i Platinum. Pakiety rozszerzone uprawniają np. do zaproszenia znajomego na wspólny trening, rezerwacji miejsc na zajęcia z większym wyprzedzeniem, większej częstotliwości bezpłatnych treningów personalnych czy zniżek na zakupy w recepcji. Seniorzy oraz studenci mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Klub honoruje również najpopularniejsze karty sportowe (FitSport, FitProfit, Multisport, Medicover Sport, PZU Sport).

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców Poznania i okolic do przetestowania naszej oferty na własnej skórze. Pierwsze wejście jest dla wszystkich darmowe. Naszym klubowiczom, niezależnie od wykupionego karnetu, zapewniamy też bezpłatną konsultację z instruktorem klubu, dostęp do aplikacji na telefony z cyfrową kartą wstępu i planami treningowymi oraz dostęp do platformy VOD z kilkuset zajęciami fitness online, ale także tymi prowadzonymi live, w których mogą wziąć udział pozostając w swoim domu. Platforma to również skarbnica teoretycznej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i odżywiania, w której znajdą oni także porady trenerów, fizjoterapeutów i dietetyków – zachęca właściciel klubu, Łukasz Heneczkowski.

Jego droga do otwarcia klubu Xtreme Fitness Gyms to ciekawa historia, która pokazuje, że na zmiany i odważne kroki nigdy nie jest za późno. –

Po 17 latach pracy na kierowniczym stanowisku w korporacji, postanowiłem porzucić swoją dotychczasową karierę i w końcu przejść na własną działalność. Wybrałem model franczyzy z wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Jako że sport, a dokładniej bieganie, i zdrowe nawyki to od lat nieodłączne elementy mojego życia postawiłem na biznes w branży fitness i franczyzę Xtreme Fitness Gyms. Teraz robię to, co mi w duszy gra i realizuję się jako przedsiębiorca. Współpraca z siecią zapewniła mi dostęp do szerokiego know-how, zaplecza szkoleniowego i dedykowanych narzędzi do prowadzenia klubu. Zawsze mogę liczyć na wsparcie teamu Xtreme oraz managera franczyzowego – wyjawia.       

W misję Xtreme Fitness Gyms oraz wszystkich klubów franczyzowych sieci wpisuje się aktywizacja i integracja lokalnej społeczności oraz tym samym – społeczności w klubie fitness. Celem jest również rozszerzanie świadomości na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie oraz dobrostan psychiczny. W całej Polsce funkcjonuje już 61 klubów Xtreme Fitness Gyms, których działalność przyczynia się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – otwarcie klubu wiąże się z podjęciem wielu inwestycji, zapewnieniem nowych miejsc pracy oraz nawiązaniem współprac z miejscowymi usługodawcami.

 

Wyróżnikiem klubu w Poznaniu jest jego lokalizacja. Od teraz poznaniacy nie tylko zrobią zakupy w Starym Browarze, skorzystają z usług gastronomicznych czy obejrzą wystawę, ale także popracują nad swoją sylwetką i zadbają o zdrowie. – Szukając lokalizacji pod nasze kluby, kierujemy się przede wszystkim komfortem klubowiczów. Zapewniają go galerie handlowe i retail parki, na które coraz częściej pada nasz wybór. Dysponują dużymi parkingami, znajdują się w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych miejscach. Ponadto odpowiadają na inne codzienne potrzeby mieszkańców, jak chociażby zakupy, które można zrealizować przy okazji przyjazdu na trening – tłumaczy James Cotton, CEO Xtreme Fitness Gyms. Jak dodaje, otwarcie klubu w Poznaniu jest początkiem ekspansji sieci do największych polskich miast. Sieć negocjuje już nowe lokalizacje w Warszawie, Krakowie czy też Katowicach. Jednocześnie kontynuowane jest pozyskiwanie lokali w miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, które wciąż stanowią podstawę krajowej ekspansji sieci. Działania te przybliżają markę do zrealizowania swojego celu zrzeszenia pod szyldem Xtreme Fitness Gyms 227 klubów do końca 2027 r.