Za darmo tramwajem i autobusem na mecz Lecha Poznań – kibice nie będą płacić za przejazdy

Lech Poznań podjął współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego, dzięki czemu kibice wybierający się na mecze Kolejorza, będą mogli dotrzeć na stadion za darmo.

 

O tym, by komunikacja miejska dla kibiców posiadających bilet na mecz była darmowa, mówiło się od dawna. Zwolennicy tego rozwiązania wskazywali na fakt, że mogłoby to zachęcić więcej osób do korzystania z transportu publicznego podczas podróży na stadion i z powrotem do domu, co ograniczyłoby ruch kołowy w rejonie obiektu.

W sprawie interweniował w ubiegłym roku m.in. poznański radny, Łukasz Kapustka. Wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski, wskazał wówczas, że ZTM oferuje różnym podmiotom takie rozwiązanie, a Lech Poznań miał przedstawioną propozycję wielokrotnie. Zaproponowano nawet, by klub zwrócił się do Prezydenta Miasta Poznania o objęcie patronatu nad rozgrywkami ligowymi, co mogłoby obniżyć koszt przejazdu ponoszony przez Lecha nawet do 25 groszy za kibica. (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Do tej pory jednak, klub nie chciał się zdecydować na współpracę.

Teraz sytuacja się zmieniła – jak poinformowano dziś w komunikacie klubu, od najbliższego meczu, który odbędzie się już w sobotę, 10 lutego, kibice wybierający się na Enea Stadion przy ulicy Bułgarskiej będą mogli podróżować środkami komunikacji miejskiej na liniach ZTM Poznań bez kupowania biletów na przejazd – będą podróżować na podstawie biletu lub karnetu na spotkanie.

Oferta obowiązuje w dniu meczu, we wszystkich strefach biletowych ZTM, ale nie dłużej niż na trzy godziny przed rozpoczęciem i dwie godziny po zakończeniu spotkania.

„Jesteśmy przekonani, że teraz jeszcze więcej kibiców wybierających się na mecze Kolejorza skorzysta z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza, że jest ona przed i po spotkaniu regularnie wzmacniana. Ponadto w ten sposób unikamy uciążliwych korków, a tramwaje czy autobusy dowiozą nas bezpośrednio w okolice stadionu przy ulicy Bułgarskiej” – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak przypomina Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań, rozwiązanie obowiązywało już kilkanaście lat temu i teraz jest to powrót do współpracy. Oferta będzie obowiązywała przez całą rundę wiosenną.