Można wesprzeć mruczki – zbiórka karmy z okazji Światowego Dnia Kota

Już za kilka dni obchodzony będzie Światowy Dzień Kota. Podobnie jak w ubiegłych latach, Miasto Poznań postanowiło pomóc „mruczkom” i zachęca do udziału w zbiórce karmy dla zwierząt.

 

Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego. Podobnie jak w ubiegłych latach, Miasto Poznań postanowiło świętować ten dzień poprzez pomoc dla zwierząt. Organizowana jest zbiórka kociej karmy, zarówno suchej jak i mokrej, którą można przynosić do urzędu miasta – do Wydziału Gospodarki Komunalnej (ul. 28 Czerwca 1956 r., nr 404) lub do schroniska dla zwierząt (ul. Kobylepole) czy też do Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44) oraz do poznańskiej Palmiarni (ul. Matejki 18) w godzinach otwarcia obu placówek.

Karma powinna być dobrej jakości, z dużą zawartością mięsa i bez dodatków zbożowych. Można dostarczać dary kupione indywidualnie lub przez większą grupę, np. w ramach zbiórki w miejscu pracy, wśród znajomych czy sąsiadów.

Zebrana karma będzie przekazana osobom, które działają w ramach Kociej Opieki Terenowej. To inicjatywa, której uczestnicy codziennie dokarmiają wolno żyjące koty w mieście. Część pożywienia trafi także do fundacji działających na rzecz zwierząt w Poznaniu.