Ryanair odsłania karty! Powiększa bazę na lotnisku Poznań-Ławica i ogłasza długo wyczekiwane połączenie!

Kolejny zbazowany samolot i nowe połączenie – Ryanair oficjalnie potwierdził dziś na konferencji rozwój siatki połączeń z poznańskiego lotniska Ławica. Co zyskają pasażerowie portu w Poznaniu?

 

W weekend informowaliśmy o prawdopodobnym rozwoju bazy Ryanaira w stolicy Wielkopolski (tutaj). Dziś informacje zostały oficjalnie potwierdzone podczas konferencji prasowej na poznańskim lotnisku, w której udział wzięli przedstawiciele linii.

„Dokładnie 6 miesięcy temu ogłosiliśmy zbazowanie trzeciego samolotu w Poznaniu i wtedy zapowiedzieliśmy ze będziemy wracać z kolejnymi dobrymi wiadomościami” – tymi słowami rozpoczęli konferencję przedstawiciele linii lotniczej.

Choć zaledwie kilka miesięcy temu (we wrześniu 2023 r.) linia informowała o zbazowaniu kolejnego samolotu w Poznaniu i ogłaszała kolejne trasy, to dziś wiadomo już, że na płycie poznańskiego portu pojawi się jeszcze jedna maszyna. Łącznie będą to już cztery samoloty.

Stolica Wielkopolski (podobnie jak Katowice) zyska na problemach lotniska w Modlinie, skąd Ryanair przenosi swoje połączenia. O „cięcia” z Modlina walczyły wszystkie polskie lotniska, dlatego tym bardziej cieszy, że to właśnie Ławica jest jednym z „wygranych” w modlińskim sporze.

Jak podkreślono podczas konferencji, jednym z istotnych argumentów przemawiających za Poznaniem były konkurencyjne opłaty lotniskowe oferowane przez Ławicę. Dzięki temu, linia jest w stanie rozwijać swoją siatkę połączeń, jednocześnie zachowując niskie ceny biletów lotniczych, co jest głównym założeniem Ryanaira.

Łącznie pasażerowie poznańskiego lotniska zyskają sześć nowych tras. Poza pięcioma już ogłoszonymi (Praga, Dubrownik, Saloniki, Palermo i Kopenhaga), od sezonu letniego 2024 roku, Poznań zyska loty do Malagi. To kierunek, o który poznaniacy upominali się przez długi czas.

Jak zwrócił uwagę Grzegorz Bykowski, wiceprezes portu lotniczego Poznań-Ławica, pandemia zmieniła życie Wielkopolan. Malaga jest już nie tylko miejscem wypoczynku i plażowania, ale także pracy, do której wiele osób podróżuje. Nowe połączenie ucieszy więc nie tylko wczasowiczów.

Oprócz tego Ryanair zwiększy też częstotliwość niektórych już istniejących połączeń, w tym m.in. do Londynu, Barcelony czy Bristolu.

Oznacza to wzrost o ok. 60% oferty Ryanaira w Poznaniu w stosunku do lata 2023 roku. To także dwa razy więcej tras niż w okresie przed pandemią.

Z okazji ogłoszenia nowej trasy i powiększenia bazy przewoźnika w stolicy Wielkopolski, linia przygotowała promocyjne ceny biletów na nowe połączenia realizowane prosto z Poznania.