„Nowe połączenia oznaczają dla lotniska Poznań-Ławica wzrost” – prezes Wiatrowski o rozwoju Ryanaira

Prezes zarządu portu lotniczego Poznań – Ławica, Mariusz Wiatrowski podkreśla, że nowe połączenia linii Ryanair, które będą realizowane z poznańskiego lotniska oznaczają zwiększenie ruchu pasażerskiego, a także uzupełnienie swego rodzaju “luki”, która powstała po likwidacji w marcu bazy linii Wizzair na Ławicy. Wyjaśnił także, kto podejmuje decyzje o tym, gdzie latać będą samoloty.

Mariusz Wiatrowski wskazał, że o tym, jakie trasy zostaną uruchomione decyduje linia lotnicza. Lotnisko czy samorząd może wskazać pewne zapotrzebowanie, jednak to indywidualne analizy, badania i szereg obserwacji przeprowadzanych przez przewoźników, a także ich polityka rozwoju są czynnikami decydującymi.

W tym tygodniu zainaugurowano pierwsze z nowych połączeń – do Sztokholmu, Rzymu, Cork i Zadaru. W lipcu ruszy wakacyjne, sezonowe połączenie do Kawalii w Grecji, a na jesień pojawią się połączenia do Budapesztu, Odessy, Paryża-Beauvis i Charkowa.

Prezes lotniska liczy, że nowe połączenia okażą się sukcesem i nie tylko zostaną zachowane w siatce połączeń, ale także zachęcą Ryanaira i inne linie do wykorzystania potencjału poznańskiego portu.

 

autorka: A. Karczewska