Budowa drogi i przejazdu rowerowego na Ogrodach: od poniedziałku utrudnienia w okolicy

W ramach rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie Ogrodów, trwa budowa przejazdu rowerowego przez ulicę Szpitalną, w rejonie skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Droga wprowadzi zmiany w lokalnym krajobrazie, mając na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu zarówno rowerzystów, jak i pieszych. Inwestycja ta jest częścią szeroko zakrojonego Programu Rowerowego, mającego na celu stworzenie spójnej i bezpiecznej sieci dróg rowerowych w mieście. W poniedziałek, 18 marca, można spodziewać się tam utrudnień.

 

Projekt zakłada połączenie istniejących tras rowerowych wzdłuż ulicy Dąbrowskiego, tworząc ciągłą i wygodną trasę dla rowerzystów, która będzie przebiegać od ulicy Skalskiego, przez Wolę, aż do ulicy Żeromskiego. Dodatkowo, planowane jest wykonanie odbrukowań oraz nasadzenie niskiej zieleni w kilku miejscach wokół skrzyżowania, co nie tylko poprawi estetykę miejsca, ale również przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Ważnym aspektem projektu jest także dostosowanie przejścia dla pieszych przez ulicę Szpitalną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewiduje się obniżenie krawężników oraz instalację mat fakturowych, ułatwiających orientację osobom niedowidzącym i niewidomym.

Obecnie trwają prace nad modernizacją sygnalizacji świetlnej, której zadaniem jest poprawa płynności ruchu w rejonie skrzyżowania. Kolejnym krokiem będzie wyznaczenie samego przejazdu rowerowego. Użytkownicy dróg mogą spodziewać się największych utrudnień od poniedziałku, 18 marca, po wschodniej stronie ulicy Szpitalnej, gdzie przewidziano zawężenie jezdni oraz przejścia dla pieszych. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwagi na czasowe oznakowanie.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi niemal 860 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Zarządu Dróg Miejskich oraz z poprawki budżetowej radnej Anny Wilczewskiej. Zgodnie z planem, prace budowlane mają zakończyć się do końca kwietnia.