Hej Poznań of 8:30! Zacznij z nami nowy tydzień!

Przed nami kolejny odcinek „Hej Poznań”. Kogo będziemy gościć w tym tygodniu?

 

AmarBeauty to salon, który otwiera drzwi do starannej, dobrze dobranej, holistycznej pielęgnacji ciała i twarzy dla kobiet i mężczyzn. W programie Hej Poznań porozmawiamy z Marzeną Tajsner, Agatą Kłoso ich szerokiej ofercie zabiegów, o tym co rekomendują dla swoich klientów oraz w jaki sposób powinniśmy zadbać o siebie na wiosnę.

Kolejnym gościem będzie Julia Gałęska – współorganizatorka turnieju tańców polskich „ O Kryształowego Siewcę”, tancerka Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich 23 i 24 marca w Poznaniu odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Kryształowego Siewcę”, na parkiecie spotka się ponad 240 tancerzy z 21 ośrodków tanecznych z całej Polski. W programie Hej Poznań porozmawiamy o tym wydarzeniu i przybliżymy czym są tańce polskie.

Księgarnia „Z Bajki” to niezwykłe miejsce, które lansuje modę na czytanie, skupiając się na popularyzacji dobrej współczesnej literatury dziecięcej. O jej przykładach, o tym co nam daje czytanie, a przede wszystkim czytanie na głos dziecku – porozmawiamy z Krystyną Adamczak.

Masakali Dance Group oraz zakład Indologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicz zapraszają na obchody hinduskiego święta kolorów – Holi, które odbęda się już 24 marca w Poznaniu. A to wydarzenie przybliżą nam kolorowo ubrane i utalentowane tancerki Masakali – Aleksandra Musieł, Martyna Dev, Zuzanna Kostrzewska.

Już za chwilę wiosna, wiosna astronomiczna jak i wiosna kulturalna. Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony 27 marca, w CK ZAMEK obchodzony będzie z lekkim wyprzedzeniem. Podczas czterodniowego świętowania zobaczyć będzie można dwa spektakle, przygotowane przez zamkowe Studio Teatralne, oraz wysłuchać dwóch koncertów – jednego w wykonaniu Kuźni Piosenki, drugi to propozycja z cyklu NAJMNIEJSZY TEATR ŚWIATA. A naszej na kanapie zagości Małgorzata Bawer z CK Zamek, która o tym wszystkim opowie.

Izabela Przyłuska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu zachęci do udziału w nadchodzącym spotkaniu z podróżnikiem oraz autorem książek Piotrem Milewskim – Podróż przez japoński archipelag, które odbędzie się już w środę 20 marca, a także opowie o innych nadchodzących wydarzeniach.

W naszej kuchni pyszne, łatwe i ciekawe przepisy zaprezentuje niezastąpiona Ina Rybarczyk, która zabierze nas w podróż po smakach i wariacjach kuchennych.