Poznański szpital jednym z najlepszych w kraju? Ministerstwo przyznało akredytacje

Poznański szpital miejski im. Raszei po raz drugi uzyskał pozytywną opinię ośrodka akredytacyjnego Ministerstwa Zdrowia, co oznacza, że w placówce zapewnione są najwyższe standardy postępowania przy udzielaniu świadczeń medycznych.

 

Oceniano łącznie 194 szpitale na terenie całej Polski, a miejska placówka im. Raszei znalazła się tuż za pierwszą dziesiątką, jednocześnie trzecia w Wielkopolsce.

Akredytacje Ministerstwa Zdrowia przyznawane są tym ośrodkom, w których spełniane są kryteria wpływające na poziom leczenia i bezpieczeństwo pacjentów. Oznacza to „najwyższe standardy opieki nad chorymi”.

„Szpital im. Franciszka Raszei jest jednym z głównych ośrodków medycznych w kraju, znanym z doskonałej opieki, zaawansowanych technologii i innowacyjnych rozwiązań, co ponownie potwierdził ośrodek akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia. Pacjenci mogą mieć pewność, że certyfikowana jednostka oferuje wysoki poziom usług oraz jest otwarta na jego oczekiwania w zakresie leczenia” – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Proces akredytacji prowadzi Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, ministerialna jednostka. Prowadzony jest w kilku etapach, podczas których szpitale są wizytowane przez pracowników ośrodka akredytacyjnego. Ostatnią decyzję, na podstawie przedstawianych raportów, podejmuje Minister Zdrowia.

Poznański szpital im. Raszei po raz drugi otrzymał pozytywną ocenę.