Kilka ofert w przetargu na budowę pływalni przy ul. Taborowej, ale mniej niż połowa mieści się w budżecie

Osiem podmiotów zgłosiło swoje oferty w przetargu na budowę pływalni przy ul. Taborowej w Poznaniu. Nie wszystkie jednak mieszczą się w założonym na ten cel budżecie.

 

Nowy obiekt ma powstać przy ul. Taborowej. Mieszkańcy Grunwaldu czekają na nową pływalnię od wielu lat, zwracając uwagę na brak tego typu atrakcji w okolicy. Inwestycja przewidziana jest w miejscu dawnego basenu, który ze względu na zły stan techniczny, nie nadaje się do użytkowania ani remontu.

W przetargu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie zgłoszono osiem ofert, w tym trzy mieszczą się w założonym budżecie. Jak zauważa Marcin Gołek, wiceprezes PIM, duże zainteresowanie przetargiem pozwala na wybranie najkorzystniejszej oferty.

Nowa pływalnia ma mieć d baseny. Pierwszy, o długości 25 metrów i szerokości 16 metrów, będzie mógł być atrakcją dla jednocześnie 96 osób. Drugi będzie nieco mniejszy i przeznaczony głównie do nauki pływania i rekreacji. Będzie składał się z dwóch połączonych ze sobą niecek o wymiarach 5 x 9 metrów, które pomieszczą jednocześnie 30 osób.

Na terenie obiektu powstaną też szatnie, natrysk, sanitariaty, sale fitnes i rehabilitacji, pomieszczenia odnowy biologicznej oraz zespół saun. Przewidziano też małą kawiarnię, a cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Teren wokół pływalni zostanie zagospodarowany. Powstaną drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, a całość uzupełni nowa zieleń. Wybudowany zostanie również zbiornik retencyjny, zatrzymujący wody opadowe na obszarze działki.

Nowa pływalnia ma być gotowa w 2026 roku.