Koniec z błotem, piachem i chaosem parkingowym. Zakończono prace przy przedłużeniu ul. Wańkowicza

Ma ponad 200 metrów długości i… nie ma nazwy. Jest jednak ważna dla okolicznych mieszkańców i infrastruktury. Zakończono prace przy drodze będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza.

 

Rozbudowa dotyczyła ponad dwustumetrowego odcinka drogi, która jest przedłużeniem ul. Wańkowicza od ronda do ul. Cegłowskiej. Wcześniej odcinek ten nie miał ani odwodnienia ani chodników, przez co podczas opadów tworzyło się błoto.

Z powodu braku wyznaczonych miejsc parkingowych, samochody zostawiane były przez kierowców w chaotyczny sposób i często niezgodnie z przepisami.

W ramach prac wybudowano kanalizację deszczową, dzięki czemu wody opadowe będą odpowiednio odprowadzane. Pojawiła się nowa jezdnia, a po jej obu stronach wybudowano zatoki postojowe, co uporządkuje sposób parkowania wzdłuż ulicy. Powstał także chodnik, który połączono z istniejących ciągiem pieszo-rowerowym w ul. Wańkowicza.

Całość uzupełniło nowe oświetlenie uliczne, a także elementy małej architektury, w tym m.in. ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.