Paschalna radość i życzenia od Abp Gądeckiego

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki, przekazał serdeczne życzenia wiernym archidiecezji poznańskiej, podkreślając znaczenie i głębię chrześcijańskiego powołania. W swym przesłaniu, opublikowanym na oficjalnej stronie archidiecezji, abp Gądecki nawiązał do postaci Marii Magdaleny, którą Święty Jan Ewangelista oraz Ojcowie Kościoła określają mianem Apostołki Apostołów, by przypomnieć o fundamentalnej roli Zmartwychwstania w dziejach i misji Kościoła.

Wielkanoc, jak zaznaczył metropolita, jest punktem zwrotnym, który nadał nowy kierunek głoszeniu Ewangelii przez uczniów Chrystusa, stając się początkiem zbawczej działalności Kościoła. To święto stanowi o tożsamości wspólnoty wiernych, którzy są wezwani, by być tam, gdzie najbardziej potrzebne jest światło i życie Zmartwychwstałego.

Abp Gądecki wyraził pragnienie, aby każdy z wiernych codziennie odkrywał wielkość swojego powołania i doświadczał radości płynącej z orędzia Wielkanocnego: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja”. Podkreślił, że obecność Zmartwychwstałego Chrystusa w życiu każdego człowieka jest źródłem nadziei, siły i zdrowia, pozwalając na miłość Boga i bliźniego z nową gorliwością.

Metropolita poznański zwrócił się do wiernych z życzeniami błogosławionych Świąt Wielkanocnych, pełnych radości, nadziei i hojności serca, zarówno dla nich samych, jak i ich rodzin, bliskich oraz znajomych.

Życzenia te, skierowane do społeczności archidiecezji poznańskiej, są wyrazem paschalnej radości, która ma rozjaśniać codzienne życie wiernych, rozpraszając wszelkie niepokoje i wzbudzając w sercach radość z ponownego narodzenia, które jest esencją Zmartwychwstania Pańskiego.