27. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki pod znakiem sztucznej inteligencji

Od 15 do 20 kwietnia 2024 roku Poznań stanie się areną spotkań między nauką a sztuką, gromadząc entuzjastów obu tych dziedzin na 27. edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wiodące ośrodki akademickie i naukowe miasta otworzą swoje drzwi, aby zaprezentować fascynujący świat wiedzy i kreatywności. Tegoroczna edycja pod hasłem sztucznej inteligencji pomoże zgłębić tajniki jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów współczesnej technologii.

 

Sztuczna inteligencja, będąca motywem przewodnim festiwalu, stanowi odpowiedź na rosnący wpływ AI na nasze życie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się, jak technologie oparte na AI zmieniają świat, generując nowe wyzwania i kreując niezwykłe możliwości. Poprzez serię wykładów, warsztatów i pokazów naukowych, eksperci z różnych dziedzin – od informatyki, przez medycynę, ekonomię, aż po sztuki piękne – zaprezentują, jak sztuczna inteligencja wpływa na ich specjalistyczne obszary.

Wśród uczelni i instytucji biorących udział w festiwalu znajdziemy takie ośrodki jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytet Ekonomiczny, a także Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego. Każda z tych instytucji przyczyni się do stworzenia unikalnego programu, który zaoferuje uczestnikom zarówno możliwość nauki, jak i estetycznych doświadczeń.

Szczególnym momentem festiwalu będzie zakończenie, kiedy to Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego zorganizuje koncert, łącząc w ten sposób naukę z muzyką na najwyższym poziomie.

Wydarzenie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również szansa na interakcję z ekspertami i pasjonatami nauki i sztuki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na niektóre z wydarzeń, organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji. Jednocześnie wiele z atrakcji dostępnych będzie bez konieczności zapisów, zapewniając swobodny dostęp do wiedzy dla wszystkich zainteresowanych.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, będący już tradycyjnym punktem na mapie kulturalno-naukowej Polski, w roku 2024 ponownie potwierdza swoje miejsce jako platforma wymiany pomysłów i inspiracji. Zapraszając do dialogu między dyscyplinami, festiwal podkreśla znaczenie interdyscyplinarnych badań w rozwoju społeczeństwa i kultury.