Kolejne duże zlecenie dla fabryki H. Cegielski od PKP Intercity

PKP Intercity zainicjowało kolejny krok w kierunku modernizacji swojego taboru, podpisując umowę z H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. na przekształcenie 50 wagonów typu 112A w nowoczesne, wielofunkcyjne wagony COMBO.

 

Inwestycja o wartości 461 mln zł brutto ma na celu nie tylko odświeżenie floty, ale również podniesienie standardu podróży dla szerokiego grona pasażerów.

Wagony COMBO to odpowiedź na rosnące oczekiwania pasażerów wobec komfortu i dostępności transportu kolejowego. To nowoczesne pojazdy, które spełniają potrzeby różnych grup podróżnych – od miłośników rowerowych eskapad, przez rodziny z dziećmi, po osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak specjalne przedziały dla rodzin, miejsca na przewóz rowerów, a także przestrzenie dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wagony te ustanawiają nowy standard w podróżowaniu.

Oprócz modernizacji podstawowych elementów, jak wózki dla lepszego tłumienia hałasu, wagony zostaną wyposażone w liczne udogodnienia. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji indywidualne i grupowe stoliki, gniazdka elektryczne, USB, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Dodatkowo, zapewniona zostanie możliwość zakupu napojów i przekąsek z maszyn vendingowych, co zdecydowanie podnosi standard obsługi.

Jednym z kluczowych elementów modernizacji jest dostosowanie wagonów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Specjalnie zaprojektowane przedziały z pełnowymiarowymi fotelami, miejsca na wózki z trójpunktowymi pasami bezpieczeństwa oraz bezprogowe podłogi to tylko niektóre z rozwiązań mających na celu zapewnienie bezpiecznej i komfortowej podróży dla wszystkich. Toalety zostały również zaprojektowane z myślą o dostępności, podobnie jak kontrastowe oznaczenia, ułatwiające orientację na pokładzie.

Inwestycja w wagony COMBO wpisuje się w szeroko zakrojoną strategię rozwoju PKP Intercity, której celem jest nie tylko odnowienie taboru, ale również zapewnienie pasażerom najwyższej jakości usług. Zgodnie z planami, dołączenie nowych wagonów pozwoli przewoźnikowi dysponować flotą 155 tego typu jednostek, co znacznie wzbogaci ofertę podróżną. Dodatkowo, PKP Intercity kontynuuje współpracę z krajowymi producentami, co świadczy o zaangażowaniu w rozwój polskiego sektora kolejowego.

Dzięki współpracy PKP Intercity z H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, polska kolej wkracza w nową erę podróży, gdzie komfort, dostępność i nowoczesność stają się standardem. 

Dla poznańskiej fabryki to kolejne duże zamówienie w ostatnich miesiącach.