Ulica Modrzejewskiej w nowej odsłonie uzyskała odbiory techniczne

Ulica Modrzejewskiej jest już dostępna w nowej odsłonie dla mieszkańców. Nowa jezdnia i chodniki zapewniają większe bezpieczeństwo i komfort, a całość zdobi nowa zieleń.

 

Przed rozpoczęciem inwestycji, ul. Moderzjewskiej nie była przyjazna użytkownikom – miała zniszczoną nawierzchnię jezdni i brakowało chodników. Dzięki zakończonym zimą pracom budowlanym, sytuacja się poprawiła.

Na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ul. Smoka Wawelskiego oraz Kornela Makuszyńskiego wybudowano nową konstrukcję jezdni, a następnie ułożono nową, równą nawierzchnię. Po obu stronach wybudowano chodniki, zapewniające komfort i bezpieczeństwo pieszym. Wprowadzono także korektę przebiegu jezdni, zmieniając go na krótkim odcinku.

Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa, skrzyżowanie zostało wyniesione, zmuszając kierowców do zmniejszenia prędkości. Zamontowano też nowe oświetlenie, które poprawia widoczność po zmroku.

Inwestycja objęła także budowę kanału technologicznego, a także odwodnienia dla pasa drogowego. Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku zamontowano oznaczenia fakturowe. Usunięto także kolizje teletechniczne i elektroenergetyczne.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wiosną 2024 roku zakończono procedurę odbiorową inwestycji. W międzyczasie pojawiła się tam też nowa niska zieleń, która pozytywnie wpływa na estetykę i ekosystem okolicy.