W 9 miesięcy skorzystało z niej niemal 90 tysięcy osób. Pływalnia kryta na Chwiałce kończy sezon

Niemal 90 tysięcy osób skorzystało z krytej pływalni na Chwiałce w ostatnich 9 miesiącach. Dziś ostatnia okazja, by ją odwiedzić przed kilkumiesięczną przerwą technologiczną.

 

Dobiega końca tegoroczny sezon pływalni krytych Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Jak informuje spółka, w ostatnich 9 miesiącach baseny przy ul. Spychalskiego odwiedziło niemal 90 tysięcy osób. Teraz przyszedł czas na przerwę technologiczną.

Dziś ostatni dzień, w którym można popływać pod dachem na Chwiałce. Od jutra zaczną się prace serwisowe i konserwacyjne na krytej pływalni. Jednocześnie, rozpocznie się proces napełniania wodą basenów odkrytych, które działają co roku w okresie letnim. Woda z basenów krytych zostanie przelana do tych na zewnątrz, a następnie uzdatniona i przebadana.

Po uzyskaniu pozytywnych wyników, spółka zaprosi mieszkańców do korzystania z możliwości popływania „pod chmurką”. Otwarcie pływalni letniej planowane jest pod koniec czerwca, po zakończeniu roku szkolnego. Baseny kryte zostaną ponownie uruchomione po zakończeniu sezonu na pływalni letniej.

Na razie nie są znane terminy przerw technologicznych na pływalniach Atlantis, Rataje i Winogrady. POSiR będzie o nich informował z wyprzedzeniem.