Tramwaje wracają na Dąbrowskiego, ale w weekend prace będą prowadzone przy Bałtyku

Na 8 czerwca (sobota) zaplanowano powrót tramwajów na ulicę Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Tego samego dnia, w związku z koniecznością wykonania pilnej naprawy rozjazdów w rejonie skrzyżowania ulic Roosevelta i Bukowskiej, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i nocnych linii autobusowych korzystających z tego ważnego węzła. Zmiany będą dotyczyły 6 linii tramwajowych i 5 nocnych autobusowyc

 

Podczas kończących się prac na Jeżycach wymieniono zwrotnicę najazdową od strony Ogrodów oraz zjazdową na ulicy Kraszewskiego. Wymienione zostały także szyny łukowe w rozjeździe od strony Ogrodów w ulicę Kraszewskiego oraz zregenerowano krzyżownice. Wciąż trwają prace wzdłuż ulicy Dąbrowskiego (od rynku do Żeromskiego). Po remoncie na swoje trasy będą mogły wrócić tramwaje linii nr 2, 8 i 18, autobusy linii nr 164 i 191 oraz linii nocnych nr 216, 226, 219 i 258.

Naprawa rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Roosevelta i Bukowskiej jest pilna i niezbędna, tym bardziej, że podczas wakacji remontowane będzie torowisko na moście Dworcowym wraz ze skrzyżowaniem mostu Dworcowego oraz ulic Głogowskiej i Roosevelta. W momencie kiedy tramwaje nie będą mogły kursować przez most Dworcowy dużo bardziej obciążony będzie węzeł Roosevelta/Bukowska. Dlatego tak ważna jest naprawa rozjazdów w tym miejscu.

Z uwagi na prace zmienionymi trasami pojadą tramwaje dziennych linii nr 10, 11, 13, 15 i 18, nocnej linii nr 201 oraz autobusy nocnych linii nr 213, 214, 218, 223 i 224. Zmiany zostaną wprowadzone w sobotę – 8 czerwca (od pierwszych kursów linii dziennych) i potrwają do nocy z niedzieli  na poniedziałek z 9 na 10 czerwca (do ostatnich kursów linii nocnych).

Tramwaje linii numer 10 i 18 będą kursować objazdem: na rondzie Kaponiera skręcą w lewo na most Uniwersytecki i ulicą Św. Marcin a następnie Towarową dojadą do ul. Matyi i dalej stałą trasą.

Tramwaje linii numer 11 będą kursować objazdem: na rondzie Kaponiera skręcą w lewo na most Uniwersytecki i ulicą Św. Marcin a następnie ulicami Towarową i Matyi dojadą do Głogowskiej i dalej stałą trasą.

Tramwaje linii numer 13 będą kursować objazdem: ze skrzyżowania ulicy Roosevelta i Bukowskiej pojadą w prawo i przez Roosevelta, Most Dworcowy oraz ulice Matyi i Towarową dojadą do ulicy Św. Marcin i dalej stałą trasą.

Tramwaje linii numer 15 będą kursować objazdem: ze skrzyżowania ulicy Roosevelta i Bukowskiej pojadą w prawo i przez Roosevelta i Głogowską dojadą do przystanku PST Dworzec Zachodni i do Osiedla Sobieskiego.

Autobusy linii 163, 169, 212 i 222 jadące w kierunku Górczyna PKM, os. Kopernika, Kaczej i Portu Lotniczego Ławica, po obsłużeniu przystanku „Rondo Kaponiera” wyjadą z torowiska i pojadą
dookoła ronda do ulicy Bukowskiej i tam ponownie wjeżdżają w torowisko.

Autobusy linii 213, 214, 218, 223 i 224 pomiędzy przystankami „Rondo Kaponiera” a „Most Dworcowy” pojadą w obu kierunkach po jezdni ulicy Roosevelta, a nie w torowisku.

Szczegóły zmian na liniach tramwajowych od 8 czerwca do nocy z 9 na 10 czerwca – wytłuszczonym drukiem zaznaczono zmienione odcinki:

Linia nr 10: BŁAŻEJA – … – Roosevelta – Święty MarcinTowarowa – Matyi – … – DĘBIEC PKM

Linia nr 11: PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty MarcinTowarowaMatyi – Głogowska – … – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 13: BUDZISZYŃSKA Grunwaldzka – Bukowska – RooseveltaMatyiTowarowa – Święty Marcin – … – STAROŁĘKA PKM. Powrót (Starołęka PKM – Budziszyńska) bez zmian

Linia nr 15: BUDZISZYŃSKA Grunwaldzka – Bukowska – RooseveltaGłogowskaZachodnia – Trasa PST – OS. SOBIESKIEGO. Powrót (Os. Sobieskiego – Budziszyńska) bez zmian

Linia nr 18: OGRODY – … – Roosevelta – Święty MarcinTowarowa – Matyi – … – FRANOWO

Linia nr 201: OS.SOBIESKIEGO – Trasa PST – RooseveltaFredryGwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – … – UNII LUBELSKIEJ. Powrót: UNII LUBELSKIEJ – … – Marcinkowskiego – 27 Grudnia – FredryRoosevelta – Trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Tramwaje oczekiwać będą na przystankach Most Teatralny na pasażerów przesiadających się, podczas kursowania linii nr 202 postoje będą ograniczone

Dla linii nocnych 201, 212, 213, 214, 218, 222, 223 i 224 zmiany obowiązują do ostatnich kursów w nocy z 9 na 10 czerwca 2024 r.

Od poniedziałku – 10 czerwca komunikacja w tym rejonie wróci do stałego układu.