Druga runda Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej, czyli sportowe emocje na Jeziorze Kierskim

W najbliższy weekend, 8-9 czerwca, jezioro Kierskie w Poznaniu ponownie stanie się areną zaciętej rywalizacji podczas drugiej rundy Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Po emocjonującej pierwszej rundzie rozegranej w maju, żeglarze przygotowują się na kolejne starcie, które może zdecydować o ich przyszłości w Polskiej Lidze Żeglarskiej.

 

Tegoroczne rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej są niezwykle wyrównane i stoją na wysokim poziomie. Dziewięć zespołów aspiruje do awansu do Polskiej Ligi Żeglarskiej, jednak tylko cztery najlepsze drużyny zapewnią sobie miejsca w elicie. Pierwsza runda pokazała, że konkurencja jest silna, a walka o czołowe pozycje będzie zacięta.

Pierwsza runda przyniosła kilka niespodzianek. Najmłodsza załoga w stawce, Stowarzyszenie Z wiatrem i pod wiatr ze Słupcy, prowadzona przez Michała Smuszkiewicza, zaprezentowała się bardzo dojrzale, zajmując prowadzenie po pierwszym dniu rywalizacji. Chociaż drugiego dnia musieli uznać wyższość Mariny Niesulice dowodzonej przez Piotra Kotwickiego, to i tak pozostali w czołówce.

Debiutanci, tacy jak Texet Sailing Team i Grupa Regatowa Opensailing, również pokazali się z mocnej strony, szybko adaptując się do nowych jachtów RS21 i prezentując znakomite umiejętności żeglarskie. Zespoły, które mają doświadczenie w ogólnopolskich zawodach, jak Yacht Klub Polski Szczecin 2, KS Puchar Soliny i SKŻ Powidz, także walczyły o miejsca medalowe, tracąc do podium zaledwie kilka punktów.

W drugiej rundzie nie zabraknie emocji. Zeszłoroczni medaliści, jak Budchem Sailing Team i AWF Poznań, będą chcieli poprawić swoje pozycje po mniej udanych startach w pierwszej rundzie. Zmienność warunków wietrznych może być dodatkowym czynnikiem wpływającym na wyniki – podczas pierwszej rundy rywalizowano w słabym i zmiennym wietrze, natomiast teraz prognozy zapowiadają stabilny i silniejszy wiatr, co przyniesie nowe wyzwania.

Wyścigi drugiej rundy Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00 i potrwają do 18:00. W niedzielę rywalizacja rozpocznie się również o 10:00 i zakończy się o 16:00, po czym nastąpi uroczyste rozdanie medali o 16:30. Bazą regat będzie Jacht Klub Wielkopolski, który ponownie gości uczestników na jeziorze Kierskim.

Zapowiada się kolejny emocjonujący weekend pełen sportowych zmagań na najwyższym poziomie.