Ulicami Poznania przeszła procesja zwieńczająca Oktawę Bożego Ciała

W piątek, 7 czerwca, Poznań stał się świadkiem uroczystej procesji eucharystycznej, która zwieńczyła oktawę Bożego Ciała. Procesja, odbywająca się z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, przyciągnęła licznych wiernych.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest obchodzona zawsze w piątek po oktawie Bożego Ciała i jest poświęcona kultowi Serca Jezusa Chrystusa. W tym dniu wierni uczestniczą w mszach świętych, procesjach, adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz specjalnych nabożeństwach.

Świętowanie w Poznaniu rozpoczęło się mszą świętą o godzinie 19 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach. Mszę odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, który również wygłosił homilię.

Po mszy, procesja eucharystyczna wyruszyła na ulice miasta, przemierzając trasę: Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i ulicą Wieniawskiego, aż do placu Mickiewicza. Procesję zakończyło nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Wierni, niosąc symbole religijne i modląc się, przeszli ulicami Poznania, dając świadectwo swojej wiary i oddania. Całe wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach i wideo, które można zobaczyć w naszej galerii.

Uroczystość przyciągnęła zarówno mieszkańców miasta, jak i gości, którzy w atmosferze modlitwy i wspólnoty oddali hołd Sercu Jezusa Chrystusa. Procesje takie jak ta są nie tylko ważnym elementem religijnym, ale także kulturowym, ukazującym tradycje i duchowość lokalnej społeczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo z tego wyjątkowego wydarzenia, które oddają atmosferę panującą podczas procesji i ukazują zaangażowanie uczestników.