Lech Poznań Pewnie wygrywa z Górnikiem Zabrze na inaugurację sezonu

Lech Poznań rozpoczął sezon 2024/2025 PKO BP Ekstraklasy w imponującym stylu, pewnie pokonując Górnika Zabrze 2:0. Mecz rozegrany na własnym stadionie zgromadził blisko 20 tysięcy kibiców, mimo wcześniejszych kontrowersji wokół polityki transferowej klubu.

Skuteczny Początek i Pewne Zwycięstwo

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lecha po bramce Mikaela Ishaka, zdobytej z rzutu karnego. W drugiej połowie, w doliczonym czasie gry, Dino Hotic przypieczętował zwycięstwo Kolejorza, strzelając pięknego gola. Dzięki temu lechici zainkasowali trzy punkty w swoim pierwszym meczu nowego sezonu.

Trudne Przygotowania Przynoszą Efekty

Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań, w rozmowie z Canal+ podkreślił, jak intensywne były przygotowania do sezonu pod wodzą trenera Frederiksena. “Trener Frederisken jest wymagającym trenerem. Pracujemy na dużej intensywności, pracujemy solidnie. Mamy takie osiągi motoryczne, jakich nie mieliśmy od lat. Liczymy, że przyniesie to oczekiwany efekt” – powiedział Rząsa.

Pomimo braku dopingu ze strony kibiców w pierwszej połowie, spowodowanego sprzeciwem wobec polityki transferowej klubu, Rząsa wyraził nadzieję na powrót wsparcia fanów. “Oczywiście doping bardzo pomaga zawodnikom, natomiast my mamy zrobić wszystko, by ten doping wrócił” – dodał.

Nowe Twarze w Składzie

W składzie Lecha Poznań pojawiło się kilka nowych twarzy. Alex Douglas zastąpił Alana Czerwińskiego, a Antoni Kozubal, który znakomicie spisywał się na wypożyczeniu w GKS Katowice, zagrał od pierwszej minuty. Na ławce rezerwowych pojawili się młodzi zawodnicy z szansą na debiut w pierwszym zespole: Igor Brzyski, Tymoteusz Gmur, Wojciech Mońka oraz nowy nabytek Bryan Fiabema.

Przyszłość Lecha Poznań

Lech Poznań rozpoczął sezon z dużymi nadziejami na poprawę wyników w porównaniu do poprzednich lat. Wygrana z Górnikiem Zabrze daje kibicom powody do optymizmu, a intensywne przygotowania i nowe wzmocnienia mogą okazać się kluczem do sukcesu w nadchodzących rozgrywkach.

Kolejorz, z dobrze przygotowaną drużyną i nowymi talentami w składzie, ma szansę na osiągnięcie wysokich wyników w tym sezonie, kontynuując pozytywny start z meczu inauguracyjnego.