Gdzie ci mężczyźni? Na debacie…

Ale nie takiej zwykłej „debacie” – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje bowiem na Politechnice Poznańskiej spotkanie, w ramach którego zaproszeni goście będą się starali odpowiedzieć na pytanie „Co się stało z mężczyznami?”. Dobór zaproszonych gości sugeruje, że „debata” przedstawiać będzie tylko jeden punkt widzenia – ale organizatorzy zapewniają, że tak się nie stanie.

Debata Walentynkowa (bo pod takim hasłem odbędzie się to spotkanie) organizowana jest przez Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Politechnice Poznańskiej we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Organizatorzy zapewniają, że jest to „płaszczyzna wymiany zdań na ważne dla studentów tematy”, gdzie młodzi ludzie „mają okazję podzielić się swoim doświadczeniem i porozmawiać z zaproszonymi ekspertami”. Spotkanie, które odbędzie się w czwartek na Politechnice Poznańskiej, będzie już siódmą edycją tego wydarzenia.

– Tym razem będziemy zastanawiać się nad kryzysem męskości. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi będziemy się zastanawiać, czy jest to znak czasów czy może coś więcej – zapowiada Tomasz Kasprzak, prezes zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Eksperci, którzy będą rozmawiać ze studentami, przedstawiani są w następujący sposób:
– Mirosława Majerowicz-Klaus – żona, matka trójki dzieci i eksperta z dziedzin psychoterapii, psychologii i seksuologii,
– Jan Cyraniak – mąż, ojciec czwórki dzieci, youtuber i bloger zaangażowany w działalność pro-life,
– ks. Zbigniew Regucki – duszpasterz akademicki.

Wydaje się więc, że dobór zaproszonych gości jest jednostronny, a prezentowane poglądy dotyczyć będą jedynie katolickiego podejścia do tematu – debata zaś zakłada wymianę różnych poglądów. Jednak Tomasz Kasprzak uspokaja:
– Wśród studentów są różne poglądy, a osoby zaproszone także nie muszą mieć takich samych poglądów, chociażby zaproszona pani psycholog nie musi się zgadzać z księdzem – zapowiada współorganizator. – Jest to nasza siódma już debata, doświadczenie nam pokazuje, że zawsze jest o czym dyskutować.

Czy tak w istocie będzie – przekonają się wszyscy ci, którzy w czwartek, 3 marca, o godzinie 19. przyjdą do Auli Magna w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.