Autobusy linii numer 56, 61, 86, 833 i 834 po wyjeździe z pętli Ogrody kierować się będą do skrzyżowania z ul. Szpitalną, gdzie zawrócą i pojadą ul. Dąbrowskiego aż do Alei Polskiej. Stamtąd kontynuować będą jazdę w kierunku Smochowic po stałych trasach. W kierunku przeciwnym, autobusy pojadą bez zmian w trasach.
Autobusy nie będą ztrzymywać się na przystanku „Ogrody” na ul. Szpitalnej na wprost pętli tramwajowej, a tymczasowy przystanek „Polska” na Al. Polskiej za ul. Nowina będzie zlikwidowany. Nadal nieczynny będzie przystanek „Polska” na ul. Nowina.
Dodatkowo, od nocy 24/25 lipca 2017 r. autobusy linii 239 jadące w kierunku Krzyżownik kursować będą prosto ulicą Dąbrowskiego. Przed skrzyżowaniem z ulicą Szpitalną zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy „Ogrody”. W kierunku przeciwnym trasa przebiegać będzie bez zmian.
Tymczasowe trasy obowiązywać będą do odwołania.