Na ulicach Poznania pojawią się nowe biletomaty

ZTM ogłosił przetarg na wykonanie kolejnych pięciu biletomatów. Staną one przed wszystkim tam, gdzie kupno biletów jest problemem, zwłaszcza w godzinach wieczornych.


Takich miejsc jest coraz więcej, i to nawet w centrum miasta. Punktów sprzedaż biletów Zarządu Transportu Miejskiego jest coraz mniej: kiosków ubywa, a sklepy rzadko kiedy je sprzedają. Jeśli nie chce się jechać na gapę wieczorem na przykład z rynku Jeżyckiego czy Wildeckiego, to pozostaje tylko iść pieszo. Sklepy czy kioski, w których można kupić bilet, są już zazwyczaj zamknięte, a biletomatów tam nie ma.

 

Problem dostrzegają osiedlowi radni: już w sierpniu ubiegłego roku Rada Osiedla Jeżyce zwróciła się do ZTM z prośbą o umieszczenie kolejnych biletomatów na Jeżycach, szczególnie w okolicach rynku Jeżyckiego, mostu Teatralnego, skrzyżowania ulic Żeromskiego i Dąbrowskiego oraz ulicy Bukowskiej na wysokości Wawrzyniaka. Biletomat przy moście Teatralnym już jest – stoi tam od grudnia ubiegłego roku. Jeden z kolejnych pięciu biletomatów trafi na rynek Jeżycki, a pozostałe staną na Rynku Wildeckim, dworcu Garbary, pętli autobusowej na Starołęce oraz na Naramowicach przy Karpiej. ZTM przygotował też cztery zapasowe lokalizacje na wypadek gdyby montaż w wybranym miejscu okazał się niemożliwy: ulicę Promienista, Piątkowską, plac Wielkopolski i most Dworcowy.

 

Nowych biletomatów możemy spodziewać się na ulicach już w czerwcu.