Mieszkasz przy Ławicy? Sprawdź, czy jesteś w strefie ograniczonego użytku

Od dziś mieszkańcy okolic poznańskiego lotniska Ławica mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich nieruchomości znajdują się w obszarze ograniczonego użytkowania wokół lotniska. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i znać dokładny adres.


Uchwałę o powstaniu obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego Poznań-Ławica podjął 30 stycznia tego roku Sejmik Województwa Wielkopolskiego. I zgodnie z nią każdy sam może sobie sprawdzić, czy mieszka w tej strefie czy nie.

 

Samodzielna weryfikacja zasięgu obszaru ograniczonego użytkowania jest możliwa przez Internet – podając adres zamieszkania lub numer działki uzyskujemy informację, czy dany teren objęty jest obszarem i w której strefie – wewnętrznej czy zewnętrznej – obszaru znajduje się nieruchomość.

 

Zainteresowani mieszkańcy Poznania mogą korzystać z adresu:

http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/,

natomiast mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne z adresu:

http://www.city.poznan.pl/mapa_geopoz/poznan_internet.php

 

Na stronie internetowej lotniska Ławica: www.airport-poznan.com.pl w zakładce „Ławica a środowisko” można także znaleźć instrukcję korzystania z map z naniesionym obszarem ograniczonego użytkowania.

 

Uchwała dotycząca powstania obszaru ograniczonego użytkowania wejdzie w życie dnia 28 lutego 2012 roku. W marcu Port zaprosi mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne oraz Poznania na spotkanie w sprawie procedury odszkodowawczej z tytułu zamieszkania w obszarze ograniczonego użytkowania.

 

W przypadku pytań zainteresowani mieszkańcy mogą dzwonić do przedstawiciela lotniska pod numer: 669 654 760 lub wysłać pusty mail na adres: oou@airport-poznan.com.pl, by otrzymywać bieżące informacje.