Czajczyk i Urban najlepszymi studentami Wyższej Szkoły Logistyki

Marcin Urban i Marcin Czajczyk okazali się najlepszymi studentami Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Obaj studenci odebrali 16 maja nagrody podczas Gali Logistics 2012, która odbyła się w Concordia Design. Konkurs odbył się już po raz siódmy.

Od siedmiu lat firma Prologis wspólnie z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki organizuje konkurs „Prologis Najlepszym” i co roku wybiera Najlepszego Absolwenta uczelni i autorów Najlepszej Pracy Magisterskiej i Licencjackiej.

W roku akademickim 2011/2012, decyzją jury złożonego z przedstawicieli uczelni i reprezentantów Prologis autorami najlepszych prac dyplomowych zostali:
w kategorii na Najlepszą Pracę Magisterską – Marcin Urban, autor pracy pod tytułem „Analiza i ocena inwestycji realizowanych przez miasto Poznań w kontekście Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku” napisanej pod kierownictwem prof. Jana Długosza.
w kategorii Najlepsza Praca Licencjacka – Marcin Czajczyk, autor napisanej w językach polskim i niemieckim pracy poświęconej „Rozwojowi koncepcji wózka obsługi płyty lotniskowej z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem bagażu do samolotu dla lotniska Schonefeld w Berlinie“. Promotorem pracy był prof. Bernd Hentschel.
Laureaci odebrali nagrody – pamiątkowe dyplomy oraz stypendia w wysokości czterech tysięcy złotych – z rąk Marty Tęsiorowskiej, wiceprezesa do spraw marketingu i komunikacji Prologis w Europie Środkowo – Wschodniej.

– Bardzo się cieszę, że możemy się angażować w projekty, które pozwalają wyłowić talenty i wpływają pozytywnie na rozwój branży logistycznej w Polsce – powiedziała Marta Tęsiorowska.- Serdecznie gratuluję zwycięzcom, mam nadzieję, że sukces osiągnięty w konkursie Prologis Najlepszym to dopiero początek ich zawodowej kariery.

– Dzięki naszemu partnerowi, firmie Prologis, co roku możemy nagradzać najzdolniejszych absolwentów WSL oraz promować ich wybitne prace licencjackie i magisterskie – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. – Konkurs Prologis Najlepszym przez lata wykształcił wśród naszych studentów ducha pozytywnej rywalizacji. Wśród wcześniejszych laureatów są dzisiejsi przedsiębiorcy i pracownicy piastujący wysokie stanowiska w logistyce. Każda nagroda jest potwierdzona certyfikatem z określonym numerem, co sprawia, że wygrani czują się wyjątkowo i tworzą pewnego rodzaju elitę. Stypendia ułatwiają start na początku zawodowej drogi absolwentów, a dzięki promowaniu tych prac stają się oni rozpoznawalni dla przyszłych pracodawców. To niebywale cenny element edukacji naszych studentów, którego nie ma żadna inna polska uczelnia.